Klaipėdietė aviacijos mokslų studijas tęsia JAV

Veidai
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-25

Kelionės po pasaulį ir raketų paleidimo stebėjimas tiek gyvai iš savo kiemo, tiek iš Kennedy Space centro jau tapo Augustės Starkutės kasdienybe. Klaipėdietė, sėkmingai baigusi aviacijos vadybos bakalauro studijas Kazimiero Simonavičiaus universitete (KSU), laimėjo prestižinę Fulbright stipendiją, kurios dėka išvyko toliau studijuoti į Embry-Riddle Aeronautical universitetą Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV).

Magistrantūros studijų aviacijos srityje paieškas lėmė jų trūkumas Lietuvoje. Tad teko pasukti galvą, kokį geriausią universitetą pasirinkti užsienyje, kuriame būtų galima toliau gilinti savo aviacijos žinias anglų kalba. Kaip teigia Augustė, pradėjus studijuoti magistrantūroje jai labai pravertė ne tik gautos žinios bakalauro studijų metu KSU, bet ir darbo patirtis oro uoste bei turizmo agentūroje.

Asmeninio archyvo nuotr.

„Šiuo metu mano įgytos žinios KSU yra pritaikomos magistro studijoms, pradedant nuo terminų anglų kalba, susijusių su saugumu, žmogiškuoju faktoriumi ir baigiant ekologiškumo, tvarumo klausimais. Artimiausiu metu planuoju didžiąją laiko dalį praleisti studijuojant. Magistrantūros studijos Jungtinėse Amerikos Valstijose priklauso tik nuo pačio studento, kokiu greičiu jis gali mokytis bei nuo turimų finansinių galimybių. Tad tikrai esu dėkinga likimui, KSU bendruomenei ir sau, jog pavyko laimėti Fulbright stipendiją, kurios dėka galiu dalinai finansuoti savo svajonių užsienyje studijas. Labai norėčiau įgyti ir papildomas specializacijas – saugumo (angl. safety and security) ir vadybos bei tvarumo (management and sustainability) srityse. Po mokslų JAV, pagal Fulbright stipendijos reikalavimus, privaloma grįžti į savo gimtąją šalį, tad taip ir padarysiu“, – savo ateities planais dalijosi klaipėdietė.

Fulbright stipendija kiekvienais metais yra inicijuojama JAV ambasados Lietuvoje ir bendrai visame pasaulyje, skirta pasirinktai studijų krypčiai finansuoti. Atranka yra vykdoma visus metus. Augustė prašymą dalyvauti programoje užpildė dar 2022 metų pavasarį, kad galėtų 2023/2024 mokslo metais studijuoti. Praėjus kelis atrankos etapus, atrinktiems asmenims buvo pasiūlyta vienų metų stipendija su sąlyga, kad studentai po studijų dviems metams grįš į Lietuvą.

„Kiekvienam jaunam žmogui, norinčiam savo ateitį susieti su aviacija, linkiu siekti savo svajonių, būti drąsiems, imti kiekvieną galimybę ir svarbiausia bandyti. Nepavykus, galima bandyti dar kartą, bet pasidavus, galimybių daugiau nebebus. Tik jūs sprendžiate, kokį kelią pasirinksite“, – sako Augustė.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Veidai

Tomas Venclova: „Lietuviai neturėtų didžiuotis, kad yra paskutiniai Europos pagonys"

86 metų poetas, rašytojas, vertėjas, filosofijos mokslų daktaras Tomas Venclova galėtų būti puikiu pavyzdžiui daugeliui senjorų, kaip, sulaukus garbaus amžiaus, ...
2024-05-10
Skaityti daugiau

Veidai

Palangiškė atlikėja Justė pataria jaunimui nebijoti rizikuoti

Kai baigus dvyliktą klasę palangiškei Justei teko rinktis savo ateities kelią, sudėtinga nebuvo. Vidinė nuojauta pakuždėjo, kur save realizuoti, tad ...
2024-04-25
Skaityti daugiau

Nuomonės

Šimtas respublikonų „prieš“

Ar nepavėlavo amerikiečiai? Frontas Ukrainoje braška kaip niekada anksčiau; pranešama apie Rusijos pajėgų lėtą judėjimą pirmyn Donecko srityje, ukrainiečiam tragiškai ...
2024-04-24
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This