Didžiulę autobusų bilietų nuolaidą siūlo taikyti visiems Klaipėdos pensininkams (35)

Svarbu, Transportas
Avatar photoArtūras Šulcas
2025-07-07

Klaipėdos autobusuose rengiamasi suteikti 96 proc. nuolaidas 65 metų sulaukusiems ir uostamiestyje gyvenamąją vietą deklaravusiems asmenims.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Sprendimo projekte taip pat siūloma panaikinti vardinius terminuotus bilietus ir viešojo transporto lengvatas taikyti nevardiniams terminuotiems bilietams, nes Seimas panaikino tokias lengvatas. Panaikinti 2 ir 3 zonos terminuotus bilietus su 50 ir 80 procentų nuolaidomis norima, nes Seimas „sulygino valstybines miesto ir priemiesčio lengvatas ir tokiems bilietams nebeliko poreikio”. 

Atsisakyti lengvatos iš karto įsigyjant 100 terminuotų bilietų siūloma todėl, kad „per daugiau nei 6 metus niekas ja nepasinaudojo”. O lengvata įsigyjant 50 terminuotų bilietų išliks ir toliau.

Nuo kitų metų sausio 1 d. siūloma nustatyti papildomą 96 procentų viešojo transporto lengvatą įsigyjant vienerių metų bilietą 65 metų sulaukusiems asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę. Iki šiol 65 metų sulaukusiems piliečiams yra taikoma tik 50 procentų lengvata įsigyjant 6 mėnesių ir metinius bilietus. 

Mero teikime Savivaldybės tarybai tikinama, jog ši lengvata paskatins daugiau gyventojų deklaruoti gyvenamąją vietą Klaipėdos mieste, o įvertinus, kad po 65 metų dar nemaža dalis gyventojų dirba – padidins gyventojų pajamų mokesčio pajamas į Klaipėdos miesto biudžetą.

Šiam sprendimo projektui įgyvendinti planuojamas papildomas lėšų poreikis viešojo transporto kompensacijoms padengti 2026 metais sudarys apie 1,222 mln. eurų.

Šiuo metu tokia lengvata Klaipėdoje metiniam senjoro bilietui taikoma vyresniems nei 70 metų asmenims. Jiems metinis bilietas kainuoja tik 10 eurų, o jaunesniems pensininkams – 137,5 Eur.

Žymos: | | | | |

Komentarai (35):

Atsakymai į “Didžiulę autobusų bilietų nuolaidą siūlo taikyti visiems Klaipėdos pensininkams”: 35

  1. Seniai turi būti nemokamas viešasis transportas visiems parašė:

    Nemokamas visiems, bet ir modernus, ekologiškas ir su savo linija, laisvai be jokių trikdžių.

  2. VIOLETA parašė:

    NA, JEI NUO 2026 SAUSIO 1 DIENOS SENJORAMS 65 METŲ, IR VYRESNIEMS, BUS TAIKOMOS TOKIOS KLAIPĖDOS VT NUOLAIDOS, TAI BE GALO SM A G U,
    IR DIDELIS A Č I Ū MIESTO MERUI IR SAVIVALDYBEI
    🌷💐🌺🪻🌼🌹🏵️🪴🥀🏵️🌹🪷🌸💮🪻🌷🌺

  3. Žaneta parašė:

    VT Klaipėdoje , mieste prie jūros…apgailėtinas!
    Aš kalbu apie 4 ,6 ir 9 maršrutus…tokių sukežusių autobusų be kondicionieriaus ,su neatsidarančiais langais…dar reikia paieškoti!
    Negi neįmanoma bent vasaros metu paleisti tuos naujus autobusus, kurie veža 8 ir 10 maršrutu…

    • Alvydas parašė:

      Matot 8,10 ,11,12 18,19…priklauso Klaipėdos keleiviniam transportui, o 2,3,4,6,9,14,17-įmoniai gintarinis vairas.
      Tad ką turi,su tuo ir veža

  4. Eva parašė:

    Galėtų nuo 70 -ties bilietai būti nemokami! Man 75 m.bet perku bilietą už pusę kainos! O pensiją apverstina! Galėtų padaryti ir Klaipėda senjoras nemokamus bilietus! Nenubiednietu miestas!

    • Pensininkams verksniams parašė:

      Oi tik nereikia verkšlianti VT kompensuojamas, šildymas kompensuojamas, butas nuosavas. Tuo tarpu jaunimas už viską turi už šildymą ir VT pilną kainą mokėti. Krapštyt pinigus nuoma ar paskolai ir beveik pusę algos atiduoti pensininkam per mokesčius.

    • Pensininkas parašė:

      Pensininkams nuo 70 metų bilietas kainuoja 10 eurų metams, tai kodėl c Jūs perkate už pusę kainos, ar neturite kur pinigų dėti? Nevarykit Dievo į medį-10 erų u metus gali susimokėti kievienas. O tie, kas pavydi pensininkams tos lengvatos, nei gėdos, nei sarmatos neturi.

    • Nuomonė parašė:

      Eva, nesapnuok, bilietas Tamstai tik 10 eurų metams, tai kaip ir veltui. Meras globoja pensininkus, o kai kurie gal nori, kad jiems už naudojimąsį autobusais dar primokėtų.

  5. Netikra senjorė parašė:

    Išankstiniai pensininkai kaip ir visur nuskriausti! Pensijos sumažintos ir jokių lengvatų! Juk ne iš gero gyvenimo žmonės renkasi išankstinę pensiją!

    • Pensininkams tikrai neblogai parašė:

      Esu pensininkė, jau per 70. Ir tikrai gera nuolaida, kai už 10 eu važiuoji be problemų, Nenorėkit per daug, pensininkų poreikiai tikrai mažesni, nei vaikus auginančių jaunesnių žmonių.

    • Kažkas nepadoraus parašė:

      Dirbkit, o ne išankstines pensijas kombinuokite. Sergantiems yra neįgalumo pensija, o tingintys dirbti griebiasi išankstinės pensijos.

  6. Aušra Kuzminskienė parašė:

    Puiku!!!!! Klaipėdoje senjorai gerbiami ir jais rūpinasi. Dėkui visoms institucijoms. Pagarbiai Aušra

  7. Petras Širvinskas parašė:

    Čia didelė neteisybė. kas nesinaudoja viešų transportu.tas nieko negauna teisingai būtų tuos pinigelius pervesti i kiek ieno sąskaitą.

  8. Liberolai parašė:

    kyažkada pasiėmę sau visą Klaipėdos transportą dėl tokių lengvatų pasikars iš sielvarto Skulptūrų parke 😀

  9. Ką čia terliojadi tūsiuodami parašė:

    Jei jau darot tai darykit normaliai o tai dabar metinis nemetinis, dar kažkoks.. Lygtais viens senukas vertas o kitas ne. Mano babai autobuso reik tik į polikliniką ir dar norėtų pas avo padruškes kartais nuvažiuot tai dabar reikės kažkokį pusmetį į ar metinį bilietą pirkt? Tikrai nepirks. Ir niekur nevažiuos. Ba brangu..

  10. Sb parašė:

    Kodel butent Klaipediecio kortele reikalinga, ar nepakaks tapatybes korteles? Ne visi klaipedieciai ja turi… 🤔

  11. Klaipedietis parašė:

    Gal vietoj nuolaidų gerinkit VT kokybę? Pavyzdžiui daug autobusų be kondicionierų, trūksta reisų į LEZą, reikia daugiau A juostų.

    • Pybiu tau parašė:

      o ne reisų į Leza. Prakeikta laisva neva ekonominė zona Vis tebenuodija miestiečius i dar mokesčių nemoka

    • Klaipedietis parašė:

      Taip taip Lezą reikia uždaryti. Tik pasakyk tai ten dirbatiems klaipedčiams.

    • Olga parašė:

      Ooo, koks gudrutis! Ir ne gėda iš pensininkų sąskaitos norėti tvarkyti VT paslaugas… Labai norit prisidėti prie VT gerinimo? Tai prašau, kas neleidžia? Perveskite iš savo asmeninės sąskaitos Klaipėdos autobusų parkui, o pensininkų prašau neliesti, jiems ir taip vis sunkiau ir sunkiautenka išgyventi. Kai tapsite pensininkų, tada ir galėsite SAVO ASMENINES LENGVATOS atsisakyti, o už visus kitus pensininkus nėra čia reikalo rašinėti!

  12. Zita parašė:

    Daug šalių pensijinio amžiaus žmonėms taikomas nemokamas bilietas. Pvz drauge nuvažiuoja į Londoną ir susisiekimas nemokamas, gydymas nemokamas, būtui ir lengvata. Mokesčiai didelį, kaip ir pas mus, bet ir paskui jiems gryzta, o mes tik mokame ir mokame kaip į kiaurą maišą. Būtų labai sąžiningą iš valdžios pusės.ir dar prašymas, kad nors vasarą būtų galima iki 24 val pasiekti namus iš koncertų, švenčių

  13. Sigita parašė:

    Puiku. Laukiu. Mašina pailsės.

  14. vėjai parašė:

    kąąąą???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Uostas ir jūra

Sprendimas skųsti savivaldybę – be ministerijos palaiminimo (1)

Susisiekimo ministras Juras Taminskas tvirtina, kad Uosto direkcija su jo vadovaujama institucija nederino sprendimo kreiptis į teismą dėl blokuojamų verslo ...
2026-05-15
Skaityti daugiau

Svarbu, Transportas

Kursuos ir turkiški elektriniai autobusai

Uostamiesčio savivaldybės įstaiga „Klaipėdos keleivinis transportas“ (KKT) po atviro konkurso pasirašė 8,6 mln. eurų vertės sutartį dėl keleivių vežimo maršrutais ...
2026-05-15
Skaityti daugiau

Spyglys

Klaipėda ritasi stačiai į pakalnę* (2)

„Šiandien jaučiuosi apgautas“, – apsiverkė Arvydas Vaitkus per eilinę akistatą su Klaipėdos gyventojais. Tačiau šie irgi jaučiasi mero apgauti: prieš ...
2026-05-15
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This