Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2026-04-15 |
Pavasaris Neringoje prasideda ne kalendoriuje – jis prasideda tada, kai Nidos uoste pakvimpa žiobriais, laužo dūmais ir sūriu jūros kvapu, o kartu sugrįžta viena laukiamiausių pavasario švenčių – „Žiobrinės“.

Balandžio 24–26 d. Neringa vėl kvies į tradicinę šventę, kurios programoje – simbolinis laivų nuleidimas į Kuršių marias, žiobrių kepimas ant laužo, edukacijos, susitikimai su žvejais ir virtuvės šefais bei antrą kartą organizuojamas Žuvies filė čempionatas.
Po sėkmingo debiuto praėjusiais metais, šiemet čempionatas sugrįžta su dar daugiau azarto. Pernai geriausiojo vardą iškovojo Ruslanas Lisovskis iš Preilos, o patį renginį lydėjo didelis dalyvių ir žiūrovų susidomėjimas.
„Mintis surengti žuvies filė čempionatą gimė iš asmeninės patirties, – pasakoja Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ renginių organizatorė Aušra Feser. – Puikiai prisimenu, kaip kaimynė – žvejo žmona – ne kartą išgelbėdavo mane nuo sudėtingo ir kruopštaus darbo filiuojant sterką. Stebėti, kaip ji vos keliais tiksliais pjūviais išpjauna tobulą filė, buvo išties įspūdinga. Tuomet ir kilo mintis, kad toks reginys galėtų sužavėti ir „Žiobrinių“ šventės lankytojus.“
Idėja pasiteisino su kaupu – profesionalų meistriškumas ir azartas prikaustė žiūrovų dėmesį. Savo įgūdžius demonstravo ir vietos žvejai, ir kulinarai.
Praėjusių metų komisijos narys, keliautojas ir žurnalistas Orijus Gasanovas po renginio dalijosi įspūdžiais: „Vyko trys aistringi turai, labai aistringi! Ir tada paaiškėjo, kad geriausias iš geriausių yra Ruslanas Lisovskis iš Preilos. Jis iš karosų moka daryti geriausias ir švariausias filė, tai oficialiai pripažinom ne tik mes – teisėjai, bet ir susirinkusi publika iš visos Lietuvos.“
Šiemet dalyvių meistriškumą vertins įspūdinga komisija: italų virtuvės ambasadorius Gian Luca Demarco, vienas ryškiausių Lietuvos šefų Deivydas Praspaliauskas bei tarptautinių konkursų prizininkas, virtuvės šefas ir maisto technologas Jaroslav Orševski.
Gian Luca Demarco šiemet taps ne tik komisijos nariu, bet ir čempionato vedėju. Socialiniuose tinkluose jis jau spėjo suintriguoti sekėjus klausimu – ar žinote, kokia žuvis vadinama „vimba vimba“? Atsakymą, kaip ir tikrąją šventės patirtį, lankytojai kviečiami atrasti „Žiobrinių“ metu Nidoje.
Organizatoriai kviečia nedelsti – registracija į Žuvies filė čempionatą vis dar vyksta, tačiau vietų skaičius ribotas. Dalyvauti kviečiami visi: tiek patyrę žvejai, tiek ir maisto ruošimo profesionalai ar tie, kuriems žuvies filė ruošimas yra puikiai įvaldytas virtuvėje. Čempionato nugalėtojų laukia ne tik azartas, bet ir solidūs prizai.
Žuvies filė čempionatas vyks balandžio 25 d. (šeštadienį) 14.00 val. pievoje prie Nidos uosto. Varžybų metu dalyviams bus pateiktas sterkas, o kiekvienas privalės turėti savo įrankius jam apdoroti.
Visa „Žiobrinių“ šventės programa skelbiama svetainėje www.visitneringa.com.
Parengta pagal pranešimą spaudai
Parašykite komentarą