Paskelbtas naujas konkursas dėl Atgimimo aikštės (atnaujinta) (17)

Miestas, Svarbu
Artūras Šulcas, Martynas Vainorius
2026-06-23

Klaipėdos savivaldybė paskelbė naują konkursą dėl Atgimimo aikštės rekonstravimo darbų su darbo projekto parengimu. Pirkimas vykdomas atsisakant požeminės automobilių saugyklos įrengimo, jo maksimali vertė – 6 milijonai eurų.

Atgimimo aikštė
Martyno Vainoriaus nuotr.

Taip pat nurodoma, jog preliminarūs perkamų darbų kiekiai nurodyti konkurso sąlygose „gali būti mažinami arba didinami arba nesant poreikio iš viso neužsakomi“. 

Numatomas sutarties su paskelbto konkurso laimėtoju, kuris turės dirbti pagal „SRP Projektas“ parengtą projektą, galiojimo laikotarpis – 11 mėnesių. 

Darbai aikštėje buvo atnaujinti gegužės 27 dieną, kai už 441,4 tūkst. eurų UAB „Vaidva“ ėmėsi įgyvendinti „statinių ir kitų archeologinių liekanų tvarkybos (konservavimo) darbų projektą“. Iš viso šiai bendrovei, kuri objekte pradėjo dirbti po to, kai čia buvo aptikti sprogmenys, bus sumokėta daugiau nei 1,8 milijono eurų.

21,05 mln. eurų vertės sutartis dėl Atgimimo aikštės rekonstrukcijos darbų, turėjusių apimti ir požeminio parkingo statybas, 2024 m. gegužę buvo pasirašyta su UAB „Infes“.

ATNAUJINTA. Savivaldybės administracijos Teisės ir personalo skyriaus vedėjas Andrius Kačalinas nurodė, kad „Infes“ iki šiol už atliktus darbus yra sumokėta 628 288,75 Eur. Jai yra išsiųstas pranešimas apie sutarties nutraukimą nuo liepos 18 d.

UAB „Vaidva“ iki šio antradienio sumokėta 1 165 406,21 Eur.

Savivaldybės yra pasirašiusi ir 102 758 eurų vertės sutartį su MB „Inteam Service“ dėl techninės priežiūros sutarties. Pasak A. Kačalino, atsisakius požeminės aikštelės įrengimo darbų ši sutartis bus peržiūrima.

Žymos: | | | |

Komentarai (17):

Atsakymų į “Paskelbtas naujas konkursas dėl Atgimimo aikštės (atnaujinta)”: 17

  1. Aleksandras parašė:

    Tai galėtu pastatyti požemini parkingą dabar turgaus aikštėje, ten tikrai nera jokiu pamatu, nes visada buvo turgus.

    Ir tikrai butu daugiau žmonių senamiestyje ir centre,
    kitaip visi važiuos tik į Akropolį.

  2. Centriniai parašė:

    Mokantiems aritmetiką minimalus parkingų poreikis:
    1. Salamander viešbutis – svečiai darbuotojai, restoranų lankytojai – 50vnt
    2. Žvejo namai – 50vnt
    3. Muzikinis – 150vnt
    4. Amberton restoranų lankytojai – 50vnt
    5. Savivaldybė – 50vnt
    6. Viktorija 50vnt
    7. Monai, Čili pica, Meridianas ir tt – 100vnt
    Bus vis labiau ir labiau užkišti kiemai, patvorės, statys kur tik gali, kas sukels didelius nepatogumus visiems. Ilgalaikėje perspektyvoje miesto centras vis labiau praras patrauklumą ir tuščių komercinių vietų vis daugės ir daugės, apsidaiykite kiek jų jau dabar yra.
    Bėda kai atsižvelgiama į neišmanančių miestų planavimo nuomonę ir ignoruojant profesionalus…
    Atsibuskite ir atsimerkite!

    • Anonimas parašė:

      Tramvajų geriau statyti per miesto centrą, o ne tuos jūsų parkingus, supraskit vieną dieną, jog nėra vietos miesto centre toms mašinoms kišti, ir ta pati situacija visoje Europoje, čia nieko naujo.
      Dabar pastatom tą jūsų požeminį parkingą, išauga transporto srautai visose aplinkinėse gatvėse.

    • Kraštiniai parašė:

      ҉B҉i҉š҉k҉i҉. tingisi skaičiuoti, bet iš akies koks 100 Bolt’ų suvežios visus.

    • Nezabitauskas parašė:

      Centrinis pamiršo, kad tie šimtai vienetų kiekvienas turi po dvi kojas. Ir dar yra autobusų stotelė toje pačioje aikštėje. Iš čia veža į visas puses. Stotis, jūra, tarybiniai kumetynai – viskas pasiekiama pigiai ir be vargo. Net šeimos su mažais vaikeliais ar invalidai, kuriems vieninteliams mašina miesto centre gali būti reikalinga, parkinge Pilies gatvėje atsidurs per penkias minutes.

    • Klaipėdietė parašė:

      Bus kaip Kauno gatvėje prie policijos komisariato. Aikštelė lygtai yra, bet nei vieno karto neradau laisvos vietos ir aplinkiniai kiemai visi užstatyti. Šaunuoliai, gerai suplanavo.

    • Anonimas parašė:

      Viesuoju transporto???

  3. Kukis parašė:

    Idiotizmui nėra ribų… Visi puikiai pamatysite kaip po kelių metų vėl bus Lenino aikštės rekonstrukcija, bet jau su požeminiu garažu, nes to akivaizdžiai reikia…Tie kažkokių kelių akmenų verčių saugojimai daugiau nei juokinga. O statybos- otkatų biznis. Turiu super pavyzdį: man Paryžiuje prie pat namų centre miesto statė 660 vietų požeminį parkingą, 2 metus iš jų 6 mėn archeologinių tyrimų ir viskas…O cia tiek metų miesto centrinė aikštė – apleista visų…Koktu…

    • Anonimas parašė:

      Paryžiuj statė jam, jūs sau kieme pasistatykit tą garažą jei yra poreikis. O miestui tai čia visiškai nereikalingas reikalas

  4. Anonimas parašė:

    Iš tikrųjų tai absurdas. Visiškai pasikeitė kontekstas, atkasta didžiulė teritorija senųjų pastatų pamatų. Kiek pradiskutuota, susitikimai su bendruomene, visuomenininkais. Ir vistiek projektas lieka ta pati lunatikų mėnulio aikštė, kažkoks kliedesių kratinys. Normalus miestas tokiai vietai darytų tarptautinį konkursą, yra vietos sukurti naują, įspūdingą miesto centrą, dalį pastatų atstatyti, dalį pastatyti naujai. O bet tačiau, turėsim vėl kažkokią laukymę, rytiniams klientams iš kisso ar kitų vietinių aludžių eiti gamtinių reikalų atlikinėti. Bus tuščia ta aikštė lygiai taip pat kaip ir anksčiau buvo tuščia. Labai gaila kai trūksta valdžioje fantazijos, vienintelis dalykas kurį moka štampuoti tai parkingų asfaltavimas. O visgi trečia pagal dydį miestas, uostas, gaila.

  5. Anonimas parašė:

    Juoda danga bus?

  6. Centrinis parašė:

    patikslinkite kur statys automobilius Salamandra viešbučio, Baltijos kinoteatro daugiabučio, Žvejo namų, Muzikinio teatro, Memelio miesto gyventojai, lankytojai ir svečiai? Intensyviname centro užstatymą be parkavimo vietų? Merui reikėjo pasielgti kaip Šimašiui, išvežti akmenis restauracijai ir įrengti taip reikalingas parkavimo vietas.

    • Anonimas parašė:

      Gal prie nurodytu namu ?? Geografiskai tolimi vienas nuo kito namai, ar įsivaizduojate kad nuo Memelio miesto eisite pesciomis?? Ten lyg ir yra parkingas. Ps. Prie piliavietės yra aikštelė…

    • Ne centrinis parašė:

      Visas Memelio miesto parkingas po žeme. Kitiems sočiai vietos prie piliavietės. Na bet kai norisi su automobiliu į laiptinę įvažiuoti, tai suprantu, kad problemėlė.

    • Kas parašė:

      tas Šimašius? Atrodo, truputį pasiklydote…

    • Be auto parašė:

      Centras bus be auto ,norit gyventi centre ,teks atsisakyti automobilio ,miesto centre nėra vietos automobiliams ir tai neturėtų būti problema ,teks išmokti apsieiti be jo..miesto visuomeniniis transportas dirba gerai ,tad iki teatro ir kitų vietų nebus problema dasigauti ..o jei kas negali be auto teks keltis į priemiesčius

    • memelio miestas parašė:

      Memelio mieste pristatyta bjaurių monstrų, biznis klesti, tai reikėjo rūpintis ir dėl parkavimo automovbilių…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Meras nustatė, kaip elgtis priedangose

Meras Arvydas Vaitkus patvirtino Klaipėdos savivaldybės priedangų paruošimo ir jų naudojimo tvarkos aprašą bei nustatė, kaip piliečiai turi jose elgtis. ...
2026-06-24
Skaityti daugiau

Spyglys

Brangsta mero fotografavimo paslaugos*

Kiek mūsų merą Arvydą nufotografuoja, pasižiūri žmogus į savo nuotraukas – ne koks vaizdelis… Ir reikalauja jį ryškiai nufotografuoti dar kartą. ...
2026-06-24
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Verslininkų įsipareigojimai nenuplauks? (1)

Nors naują automobilių saloną Šilutės plente šiuo metu statantys verslininkai dar 2019-ųjų pradžioje įsipareigojo šalia savo sklypo įrengti naują pėsčiųjų ...
2026-06-23
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This