Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2026-07-03 |
Liepos 24 d. 18 val. galerijoje „Energija“ (Danės g. 8A) atidaroma iš Klaipėdos kilusios, Jungtinėje Karalystėje kuriančios menininkės Viltės Fuller personalinė tapybos paroda „Žiotys“. Tai pirmasis jos kūrybos pristatymas Lietuvoje.

Viltės Fuller tapyba tyrinėja traukos ir atstūmimo, artumo ir diskomforto santykį. Menininkė, studijavusi prestižinėje Glazgo menų mokykloje (Škotija), jau daugiau nei dešimtmetį naudoja aliejinių dažų ir vaško techniką, kuri suteikia paviršiui sluoksniškumo, taktilinės atminties įspūdį ir vizualinį nestabilumą.
Parodoje „Žiotys“ Viltė Fuller plėtoja maisto kaip atminties ir tapatybės temą. Gimusi Klaipėdoje ir augusi Jungtinėje Karalystėje Fuller savo naujausiame cikle grįžta prie migracijos patirties ne kaip autobiografinės istorijos, bet kaip psichologinės būsenos. Šiais metais vykusios kelionės Lietuvoje ir Baltijos regione tampa ne dokumentacija, o dalimi meninio tyrimo, savotiško žaidimo su nuorodomis. Atstumas nuo šaknų ir savos kilmės „egzotizavimas” čia tampa tyrimų varikliu, tarsi stengiantis pereiti nuo kritiško požiūrio į eksperimentinį „kas būtų, jeigu būtų“ dėmenį, kai tame pačiame menininkės asmenyje yra ir „vietinės” Viltės Fuller vaidmuo, ir turistės, kuri bando ragauti ir patirti „keistą vietinį maistą”.
Projektą kuruoja meno kuratorė Justė Kostikovaitė.
Paroda veiks iki rugpjūčio 22 d.
Galerija „Energija“ – 2025 m. Klaipėdoje įkurta nepriklausoma meno ir edukacijos platforma, veikianti „Klaipėdos energijos“ industrinėje teritorijoje. Jos vadovas ir įkūrėjas – Liudas Andrikis, penkerius metus vadovavęs Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrui.
Parengta pagal pranešimą spaudai
Parašykite komentarą