Į regioninę šventę išaugęs festivalis „Dviese“ sujungė muzikos mylėtojus

Mums rašo
Alma Žukienė, renginio organizatorė
2026-04-28

Kasmetinis Klaipėdos miesto vokalinių duetų festivalis „Dviese“, organizuojamas Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijos, šiemet žengė dar vieną svarbų žingsnį – iš miesto renginio išaugo į regioninę šventę, subūrusią net 13 įvairaus amžiaus vokalinių duetų. Festivalio scenoje skambėjo dainos, kurias atliko patys jauniausi – vos ketverių metų – dainininkai, taip pat brandesni atlikėjai – progimnazijų ir gimnazijų mokiniai. Ši spalvinga amžiaus ir patirčių įvairovė suteikė renginiui ypatingo žavesio, gyvybingumo ir nuoširdumo.

Organizatorių nuotr.

Į festivalį susirinko talentingi duetai iš įvairių regiono ugdymo įstaigų: Klaipėdos rajono Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro, Palangos pradinės mokyklos, Kretingos meno mokyklos, Gargždų „Minijos“ progimnazijos, Klaipėdos „Gilijos“ pradinės mokyklos, taip pat Prano Mašioto, Gedminų, Martyno Mažvydo, Liudviko Stulpino, „Vyturio“ progimnazijų bei „Aukuro“ gimnazijos. Kiekvienas pasirodymas atskleidė skirtingą muzikinį braižą – nuo jautrių, lyriškų dainų iki energingų, šiuolaikiškų kūrinių, o sceną pripildė ne tik muzika, bet ir nuoširdus bendrystės jausmas.

Festivalio metu buvo įteiktos pagrindinės nominacijos, kurios išskyrė ryškiausius pasirodymus: Profesionaliausio, Meniškiausio ir Originaliausio dueto vardai. Vis dėlto organizatoriai pasirūpino, kad kiekvienas dalyvis jaustųsi įvertintas – visi duetai buvo apdovanoti įvairiomis nominacijomis už muzikalumą, darnumą, artistiškumą, lyriškumą, žaismingumą, modernumą ir kitus išskirtinius sceninius bruožus. Tai dar kartą patvirtino, kad svarbiausia šiame renginyje – ne konkurencija, o kūryba, saviraiška ir muzikinė draugystė.

Didžiulę padėką reiškiame duetus vertinusiai komisijai – Ramūnui Baršauskui, Rasai Veretenčevienei ir Astai Alminei už nuoširdų darbą ir drąsinančius linkėjimus dainininkams.

Ypatinga padėka skiriama duetų mokytojoms – Godai Šimkienei, Skaistutei Užkuratienei, Mildai Trušauskaitei, Reginai Valskienei, Odetai Turauskienei, Daivai Tiškuvienei, Editai Šuipei, Anastazijai Vainoriūtei, Deimantei Ylakei, Dianai Linkevičienei ir Almai Žukienei. Jų profesionalumas, atsidavimas ir kūrybiškumas padėjo jauniesiems atlikėjams atsiskleisti scenoje, įveikti jaudulį ir patirti tikrą muzikavimo džiaugsmą.

Festivalis „Dviese“ dar kartą įrodė, kad muzika sujungia skirtingas kartas, ugdo pasitikėjimą savimi ir stiprina bendruomeniškumą. Tai ne tik koncertas ar konkursas – tai šventė, kurioje gimsta naujos patirtys, draugystės ir meilė muzikai.

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mums rašo

„Vyturio žygis 2026“: pažinimo, draugystės ir atradimų kelias

Birželio 8-ąją Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijoje tvyrojo ypatinga nuotaika – čia jau penktą kartą surengtas tradicinis sveikatingumo žygis „Vyturio žygis 2026“. ...
2026-06-10
Skaityti daugiau

Mums rašo

Sekė karalienės Luizės pėdsakais Klaipėdoje

Klaipėdos senamiestyje ir šiemet netrūko azarto, greitų žingsnių, kūrybiškų užduočių bei istorinių atradimų – jau penktus metus Klaipėdos „Vyturio“ progimnazija ...
2026-05-18
Skaityti daugiau

Švietimas

Konkurse – apie 150 jaunųjų skaitovų iš Vakarų Lietuvos

Klaipėdos universitete vyko jau 21-asis moksleivių meninio skaitymo ir dainuojamosios poezijos konkursas „Lietuviško žodžio šviesoje“, skirtas Spaudos atgavimo, kalbos ir ...
2026-05-08
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This