Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2026-04-11 |
Klaipėdos rajono savivaldybė pasirašė sutartį dėl Karklės daugiafunkcinio laivų uosto įrengimo galimybių studijos parengimo paslaugos. Studijos tikslas – „išanalizuoti Karklės daugiafunkcinio laivų uosto esamą situaciją, galimas įgyvendinimo tendencijas, įvertinti projekto įgyvendinimo būtinybę, įvertinančią alternatyvas, investicijų poreikį, ekonominę, socialinę ir aplinkosauginę naudą“.

Sutartį dėl tokios paslaugos savivaldybė šį mėnesį pasirašė su UAB „Civitta“. Jos vertė – 18 tūkstančių eurų. Galimybių studija turi būti parengtą per pusmetį.
„Karklė – Klaipėdos rajono prioritetinė turistinė teritorija, Karklės kaimo rekreacinio ir turistinio patrauklumo didinimas būtų viena iš priemonių, įgyvendinant kompleksinį Klaipėdos rajono didžiausio turistinio potencialo ir perspektyvinių turistinių vietovių infrastruktūros ir paslaugų vystymą, kuris prailgintų turistinį sezoną, skatinant turistus užsibūti“, – rašoma paskelbtuose dokumentuose.
Teigiama, jog laivyba bei vandens turizmas Kuršių mariose ir Lietuvos pajūryje nėra išplėtoti pakankamai dėl įvairių kliūčių. O dėl augančių gyventojų pajamų, besikeičiančių poreikių ir laisvo žmonių judėjimo, jaučiamas vis didesnis dėmesys sveikatai, kelionėms, poilsiui, pramogoms. Todėl pramoginių laivų ar keltų infrastruktūros plėtra, „kuriant ir palaikant uostų ir uostelių tinklą“ esą galėtų paskatinti teikiamų paslaugų plėtrą“.
Parašykite komentarą