Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2026-05-29 |
Klaipėdos Laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikianti PET gamintoja UAB „NEO GROUP“ 2025 m. užbaigė sudėtingesnėmis rinkos sąlygomis. Nors pirmoje 2025-ųjų pusėje veiklos rezultatai išliko stabilūs, antroje metų dalyje bendrovė susidūrė su išaugusia konkurencija bei reikšmingai sumažėjusiomis produkcijos kainomis.
2025 m. „NEO GROUP“ grynasis pelnas siekė 7,7 mln. Eur ir buvo mažesnis nei 2024 m., kai jis sudarė 16,5 mln. Eur.

Pelno sumažėjimą daugiausiai lėmė sustiprėjusi konkurencija antroje metų pusėje, dėl kurios susitraukė produkcijos gamybos marža. Konkurencinę aplinką šiuo laikotarpiu formavo produkcijos perteklius Europoje – tiek dėl vietos gamintojų pasiūlos, tiek dėl augančio importo iš kitų šalių. Metų pabaigoje tai lėmė ir ženklų produkcijos kainų kritimą.
Kita vertus, išankstiniais duomenimis, šiuos metus „NEO GROUP“ jau pradėjo sėkmingai: augo tiek parduodamo produkto kiekiai, tiek produkcijos kainos.
„NEO GROUP“ valdybos pirmininko Pauliaus Ambrazaičio teigimu, pernai pasiekti rezultatai liudija apie komandos profesionalumą, lankstumą ir gebėjimą prisitaikyti prie dinamiškų rinkos sąlygų. Visa tai kompanijai leido išlaikyti pelningą veiklą iki metų pabaigos.
„Nors 2025 metų antroje pusėje susidūrėme su rinkos iššūkiais, užtikrinome stabilų gamybinės veiklos tęstinumą. Kartu nuosekliai tęsėme darbus tvarumo ir veiklos efektyvumo srityse, siekdami ilgalaikio konkurencingumo. Šie sprendimai leido išlaikyti veiklos stabilumą net ir sudėtingomis rinkos sąlygomis“, – sako P. Ambrazaitis.
„NEO GROUP“ pernai toliau vystė „NEOPET CYCLE“ produkto, kurio sudėtyje yra 30 proc. perdirbto plastiko, gamybą ir nuosekliai tobulino šį procesą. Lyginant su 2024 m., bendrovės produkcijoje perdirbtos antrinės žaliavos kiekis išaugo 60,6 proc.
„NEO GROUP“ taip pat eksploatavo ir optimizavo ORC (organinio Renkino ciklo) įrenginius, leidžiančius gaminti elektrą iš gamybos procese susidarančios šilumos. Per praėjusius metus bendrovė įrengė, o 2026 metų pradžioje pilnai paleido ir 6,15 MW galios saulės elektrinę. Abu šie projektai reikšmingai prisidėjo prie tvaresnės gamybos užtikrinimo ir didesnės atsinaujinančios energijos dalies bendrovės veikloje.
Kartu bendrovė nuosekliai tęsė tiriamąją veiklą: tobulino, vertino ir tyrė naujų antrinių žaliavų produktus ir tiekėjus, taip pat vystė bei kūrė poliolių produktus, atliepiančius kintančius rinkos poreikius. „NEO GROUP“ laboratorija pernai įgijo LST EN ISO/IEC 17025:2018 akreditaciją, patvirtinančią jos kokybės užtikrinimo sistemą ir gebėjimą patikimai atlikti aplinkosauginius nuotekų, dumblo bei oro tyrimus.
Visa ši veikla lėmė tai, kad „NEO GROUP“ visoje Europoje įsitvirtino kaip patikima PET gamintoja, nuosekliai besivystanti tvarumo ir inovacijų kryptimis bei stiprinanti savo indėlį į žiedinę ekonomiką. Tai patvirtina ir trečius metus iš eilės gautas „Geriausio polimerų gamintojo Europoje“ įvertinimas PET kategorijoje. Apdovanojimas, grįstas Europos polimerų perdirbėjų vertinimu, atspindi klientų pasitenkinimą ir įmonės patikimumą.
„NEO GROUP“ yra viena didžiausių Europoje PET gamintojų. Apie 90 proc. pagamintos produkcijos bendrovė realizuoja Europos Sąjungos šalyse, daugiausia Lenkijos, Skandinavijos ir Baltijos regionų rinkose. Kompanijoje dirba daugiau nei 200 darbuotojų.
Parengta pagal pranešimą spaudai
Parašykite komentarą