Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2026-03-26 |
Klaipėdos miesto taryba pritarė mero Arvydo Vaitkaus siūlymui parduoti aukcione Smiltynės gelbėjimo stotį. Už tokį sprendimą ketvirtadienį balsavo 21 politikas, 6 buvo prieš, o du balsuojant susilaikė.

Opozicijos lyderis konservatorius Ugnius Radvila siūlė Smiltynės gelbėjimo stotį išbraukti šį aukcione parduodamų objektų sąrašo, įtikinėdamas kolegas, kad objektai, esantys svarbiose miesto vietose „valdysenos teisė turi likti miesto rankose“. Jis teigė, jog tokių objektų „vystymasis“ gali būt įvairus, neatmesdamas ir partnerystės su privačiais verslais. Politikas būgštavo, kad privatizuoti tokie pastatai dažnai „lieka šabakštyno būsenos“, esą taip gali atsitikti ir su gelbėjimo stotimi.
Jam antrino Andrius Petraitis, pasigedęs argumentų dėl privatizavimo, nes esą dabar nėra užtikrintumo, kad parduotas aukcione pastatas bus nuomojamas ir ilgai perpardavinėjimas iš vienų rankų į kitas. Kiti opozicijos atstovai pasigedo siūlo sprendimo nuoseklumo, nes jau yra parengtas šio pastato atnaujinimo techninis projektas, kuris, pasak Andriaus Dobranskio, nėra šventa karvė ir jį galima koreguoti, diskutuoti. O pardavus objektą aukcione diskusijoms vietos neliks, nes viską tuomet spręs jį įsigijęs asmuo. Pabrėžta, kad savivaldybė daugiau tokių pastatų Kuršių nerijoje neturi.
Mero bendražygis Vidmantas Dambrauskas peikė parengtą Smiltynės gelbėjimo stoties atnaujinimo projektą teigdamas, jog jame daugiausia vietos skiriama restoranui. Ir kaip prastą pavyzdį nurodė II Melnragės gelbėjimo stotį, kurios pastate gelbėtojai taip pat naudojasi ne visomis patalpomis. „Ar matėt gelbėtojų rūmus kur nors pasaulyje?“- retoriškai klausė jis.
Liberalas Saulius Budinas, kaip jau ir anksčiau, dėstė, jog pirmiausia reikėtų užbaigti Smiltynės bendrąjį planą, kad būtų aišku, kiek ir kam ten savivaldybei reikia teritorijos ir tik įsitikinus, jog stotis iš tiesų nereikalinga, ją parduoti.
Visgi prieš balsavus tik konservatoriams ir liberalui Sauliui Liekiui, o susilaikius Edmundui Kvederiui ir
Sauliui Budinui, valdantieji nusprendė dėti šį objektą ant prekystalio.
Tai čia ta valdžia, kuri žadėjo atsigręžti į žmogų?
Bet, aišku, Landsbergis šiferį vogė, o komitetas dirba žmonėms.
Gėras variantas, mėrui ir Co. Už 9000 €, čia yra, pradine kaina. Patys sau, parduos pastata, kurio vėrte, daug kartu dydesnė. Ir naujas mėras, kitais metais, nieko jau, ne padaris…
turi kelias vietas kurios gali būti puikiomis prezentacijomis pristatant Klaipėdą kaip civilizuoto, gana prabangaus miesto įvaizdį, bet parduos prixwatnykam kurie nieko be pelno iš kiekvieno šūdo spaudimo, jokių kitų potroškių neturi. Paisžiūrėkit vien į mu m y štą I-mą Melnaragę..Knaipė ant knaipės kuriose net geros kavos negausi o tik marmalą
Taip greit viską patys sau parduos ir viskas.
Na va ir nebra vienos geriausių mieste pirties…
Klaida.