Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2026-06-04 |
Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu kokaino.
Trys Lietuvos piliečiai kaltinami tuo, kad, veikdamas bendrininkų grupe, neteisėtai laikė, gabeno bei pardavė Klaipėdos rajono gyventojui apie 1,5 kg miltelių, kurių sudėtyje buvo apie 1 kg kokaino.
Ši baudžiamoji byla buvo atskirta iš kito rezonansinio tyrimo.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, nurodytą labai sunkų nusikaltimą minėti asmenys suorganizavo ir padarė Lietuvoje 2017 m. pradžioje. Buvo susitarta, kad minėti bendrininkai parduos V. V. kokainą už 50 tūkst. Eur. Kvaišalai buvo uždaryti į 6 konservų dėžutes.
Vienas iš bendrininkų jas atvežė į Kauną ir pardavė V. V. Narkotikų perdavimo metu V. V. sumokėjo 10 tūkst. Eur, o likusi pinigų suma turėjo būti perduota bendrininkams po kokaino realizacijos.
Nupirktą narkotinę medžiagą V. V. konspiracijos tikslais nuvežė į savo gyvenamąjį namą, esantį Klaipėdos rajone. 2017 m. pavasarį policijos pareigūnai, atlikdami kratą V. V. namuose, konservų dėžutes su paslėptu kokainu rado ir paėmė.
Dalį šio tyrimo atskyrus ir užbaigus minėtų asmenų atžvilgiu, 2023 m. vasario mėn. Šiaulių apygardos teismo nuosprendžiu jiems paskirtos ilgalaikės laisvės atėmimo bausmės.
Šiame tyrime paskutinysis iš bendrininkų dar 2018 metais buvo sulaikytas užsienyje, kur atliko laisvės atėmimo bausmę už kitos nusikalstamos veikos padarymą.
Pastarajam sugrįžus į Lietuvą, išvengti atsakomybės jam nepavyko – vyras buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Vėliau jam paskirta kardomoji priemonė – užstatas.
Laikinai apribotos nuosavybės teisės į kaltinamojo pinigines lėšas – daugiau nei 344 tūkst. Eur ir beveik 4000 JAV dolerių.
Tyrimą šioje byloje atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.
Parengta pagal pranešimą spaudai
Straipsnį rašė robotukas,ane?