Verslininkų įsipareigojimai nenuplauks? (1)

Miestas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2026-06-23

Nors naują automobilių saloną Šilutės plente šiuo metu statantys verslininkai dar 2019-ųjų pradžioje įsipareigojo šalia savo sklypo įrengti naują pėsčiųjų ir dviračių taką, dabartinė miesto valdžia užsimojo tai padaryti pati. Savivaldybės administracija tikina, kad už tokius atliktus darbus gaus kompensaciją.

„Atvira Klaipėda“ jau rašė, kad savivaldybė paskelbė konkursą dėl dviračių ir pėsčiųjų tako Šilutės plente, nuo Debreceno g. iki Statybininkų pr. statybos darbų su projektavimu. Ji tikisi šiems darbams išleisti iki 450 tūkst. eurų. 1,1 km ilgio dviračių takas čia bus 2,5 m pločio, pėsčiųjų takas – 1,5 m pločio. Pagal prie pirkimo dokumentų pridėtą schemą jis bus tiesiamas ir šalia šiuo metu bendrovės „Klaipėdos autocentras“ statomo naujo automobilių salono.

Šilutės plentas
Martyno Vainoriaus nuotr.

Dienraščio duomenimis, tokius darbus šioje vietoje buvo įsipareigojusi atlikti minėtoji bendrovė, tad „Atvira Klaipėda“ paprašė Savivaldybės administracijos pateikti atitinkamą sutartį ir jos pakeitimus, jei tokių esama. Atsakydama į tokį prašymą savivaldybė išnaudojo maksimalų Visuomenės informavimo įstatyme tam skirtą laiką – sutarties „ieškojo“ savaitę.

Atsiųstame dokumente matyti, kad dar 2019-ųjų sausį sudarydamas teritorijų planavimo dokumento sprendinių įgyvendinimo sutartį „Klaipėdos autocentras“ įsipareigojo savo lėšomis parengti projektą ir įrengti automobilių stovėjimo vietas ties rytine sklypo Šilutės pl. 48A riba, o šalia Šilutės pl. atlikti pėsčiųjų tako remontą bei ties sklypo riba įrengti 2,5 metrų pločio vietinės dviračių trasos ruožą. Bendrovei neįvykdžius tokių įsipareigojimų savivaldybė pasiliko sau teisę nepasirašyti naujojo pastato statybos užbaigimo dokumento.

„Atvirai Klaipėdai“ paklausus, ar savivaldybė nebereikalauja „Klaipėdos autocentro“ įvykdyti tokius įsipareigojimus, o jei to neatsisakoma, kaip tai bus suderinama su minėtu konkursu perkamais darbais, atsiųstame Miesto vystymo ir priežiūros departamento direktoriaus Dainiaus Skiriaus komentare buvo nurodyta, jog administracija iš UAB „Klaipėdos autocentras“ gavo raštišką įsipareigojimą dėl išlaidų, susijusių su pėsčiųjų ir dviračių tako įrengimu, kompensavimo.

„Išlaidų kompensavimo sąmata bus parengta, o susitarimas dėl kompensavimo pasirašytas iki sutarties su rangovu sudarymo“, – patikino D. Skirius.

Žymos: | | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Verslininkų įsipareigojimai nenuplauks?” komentarų : 1

  1. Laukiantysis parašė:

    Oi laukiam laukiam, mes Dainiaus Skiriaus laukiam, kai tik objektą priduos, mums iškart pakomentuos. Bus įdomu finalą pažiūrėt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Greitosios pagalbos automobilyje mirė senolė

78 metų klaipėdietės į ligoninę greitoji nuvežti nebespėjo – ji mirė medikų akivaizdoje. Antradienį apie 10.40 val. į Klaipėdoje, Šilutės ...
2026-06-24
Skaityti daugiau

Miestas

Meras nustatė, kaip elgtis priedangose

Meras Arvydas Vaitkus patvirtino Klaipėdos savivaldybės priedangų paruošimo ir jų naudojimo tvarkos aprašą bei nustatė, kaip piliečiai turi jose elgtis. ...
2026-06-24
Skaityti daugiau

Spyglys

Brangsta mero fotografavimo paslaugos*

Kiek mūsų merą Arvydą nufotografuoja, pasižiūri žmogus į savo nuotraukas – ne koks vaizdelis… Ir reikalauja jį ryškiai nufotografuoti dar kartą. ...
2026-06-24
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This