P0

Politikų tribūna

Klaipėdos meras: “Miesto praradimai turės būti adekvačiai kompensuoti”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-09-23


#UostoPlėtra – taip, tai, ko gero, nepalyginamai rimtesnė žinia, nei visos kitos, kurių šiomis dienomis, net ir valandomis tikrai netrūksta.

 

Noriu aiškiai ir nedviprasmiškai išsakyti savo poziciją, nes miesto pozicija bus išsakyta vertinant naująjį Klaipėdos valstybinio jūsų uosto bendrąjį planą.

Aš tikiu, kad miesto politikai pirmiausia rimtai įvertins paketą sąlygų, kurias įvykdžius (ar garantuojant, kad tai neišvengiamai bus padarytai), miesto interesai bus užtikrinti. Vertinant blaiviai, racionaliai ir , be abejo, tik atsakingai šis maksimalių uosto ambicijų įteisinimas gali įvykti ir vadinamuoju “jėgos principu” (įstatymai, kurie priimti prieš tris – keturis metus, tai leidžia), tačiau kokie to perspektyva po to? Pirmiausia – nuolatinė trintis tarp miesto/uosto/valstybės, kokia to nauda miestui/uostui/valstybei? Palieku atsakymą jums.

Esu įsitikinęs ir tikiu, kad tuo patikės ir miesto politikai, jog vis tik garbingas, korektiškas, dalykiškas ir racionalus susitarimas tarp visų institucijų bei LR Seimui tiesiogiai dalyvaujant įteisinant reikiamus teisės aktus, nepalyginamai didesnė vertybė ir perspektyva.

Esminis akcentas, kurį bus privalu įteisinti aukščiausio lygio dokumentuose, įstatymuose, LRV nutarimuose, tai bet kokie miesto praradimai, jeigu tik jie bus neišvengiami šiame procese, turės būti adekvačiai kompensuoti. Kur, kada, kokia forma, kurios institucijos tai įgyvendins kokie bus finansavimo užtikrinimo mechanizmai – tai ir bus tos vyriausybinės darbo grupės derinimo objektas.

Nesu tiek naivus (ir šiuo konkrečiu atveju taip nevertinu nei vieno klaipėdiečio  kad galvočiau jog čia kažkas kažką kažkam už kažkiek pardavė, bet kad tai kelio, vedančio į visaapimantį Miesto/Uosto/Valstybės susitarimą pradžia, tuo bent aš asmeniškai neabejoju.

Laiko mažai, darbų labai daug, derinimų ir koordinavimo veiksmų neįtikėtina gausybė, bet viskas įveikiama jei tuo keliu einama tikint ir norint pasiekti norimą tikslą.

Neeikvokime jėgų priešų ar “šnipų” paieškai, (tuo tegul užsiima kam tai priklauso), nekaltinkime vieni kitų ar neieškokime kaltųjų net nepradėjus dirbti drauge, bet visi drauge daug, įtemptai, nuoširdžiai dirbkime, darbo tikrai užteks visiems.

Ir vėlgi – Miesto, Uosto ir Valstybės labui.

Straipsnio fotoreportažą galite pamatyti čia

Parengta pagal Vytauto Grubliausko “Facebook” profilį


  2017-09-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt