P0

Kultūra

Auksinė Anikė iškeliavo į Čekiją

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-09-25


Pirmasis tarptautinis Klaipėdos kino festivalis GoDebut baigėsi. Apdovanoti šio renginio nugalėtojai, išdalinti prizai, laureatų diplomai.

Geriausiu festivalio filmu pripažinta kroatų Marko Šanti  juosta „Mėlynasis Peteris“, pasakojanti  apie jauno policininko neįprastą kasdienybę.

Pagrindinis festivalio  prizas – Auksinė Anikė – atiteko jaunos čekų kūrėjos Marie Dvorakovos 7 min. filmui  „Kas yra kas mikologijoje“. Filme pasakojama, kaip jaunasis trombonininkas praleidžia nuotykių kupiną naktį, bandydamas atidaryti vyno butelį.

Kaip nurodo pats festivalio pavadinimas, jame buvo demonstruojami pradedančiųjų Europos kūrėjų, kino meno debiutantų darbai. Tai trumpametražiniai  filmai – vaidybiniai, dokumentiniai, animaciniai. Iš 800 festivaliui pateiktų filmų buvo atrinkta 70 juostų, kurios ir buvo parodytos per tris renginio dienas. Garbingiausia festivalio viešnia – sėkmingą kino aktorės karjerą Prancūzijoje pradėjusi  lietuvė Miglė Ri (Miglė Rimaitytė).

Festivalį organizavo VŠĮ „Medijų uostas“ kartu su Socialinių mokslų kolegija ir Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriumi. Renginys praturtino projekto „Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė 2017“ programą.

 


Kultūros straipsnių vidus

2017-09-25

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt