P0

Kultūra

Klaipėdos senamiestyje prabilusi krosnis žiūrovų nesužavėjo

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2017-09-27


Palmiros Mart nuotr.

Rugsėjo 27 dieną uostamiestyje buvo parodytas šokio teatro „PADI DAPI Fish“ spektaklis „Neužšąlantys namai“- dar vienas iš “Klaipėdos- kultūros sostinės”‘ renginių.  Jo pristatyme buvo anonsuojama, kad spektaklis  įspūdingai interpretuos archeologinę medžiagą ir pasakos  XVI a. Klaipėdos koklinės krosnies istoriją.

Iš esmės taip ir buvo, tik kad tas pasakojimas apsiribojo aktorių įgarsintu tekstu ir neišraiškingais bei jokio įspūdžio susirinkusiems žiūrovams nepadariusiais šokėjų judesiais. Galbūt taip buvo tik pirmajame, 18.30 val. vykusiame pasirodyme, kai lauke dar buvo šviesu? Bet kuriuo atveju žadėtas reformacijos pradininko Martyno Liuterio kūrybos susiejimas su Klaipėdos krosnių gamintojais buvo tik iliustratyvus, be jokio originalumo ir išradingumo.  Net ir 1540 m. Klaipėdos miesto gaisras nenušvito nei ugnimi, nei kokiu nors šviesų žaismu – pakako šokėjų pakabėjimo ant apšvietimo lempų stovo.

Nors spektaklis truko vos pusvalandį, dalis žiūrovų jo pabaigos nesulaukė. Tarp jų buvo ir  žymi uostamiesčio muzikologė, patraukusi savo keliais spektaklio viduryje.

Spektaklis “Neužšąlantys namai” dar bus rodomas rugsėjo 30 d. 20.00 val. ir spalio 1 d. 12.30 val.


Kultūros straipsnių vidus

2017-09-27

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt