P0

Kultūra, Regionas

Tomo Mano muziejus sulaukė vertingos dovanos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-09-29


Žymaus vokiečių literatūrologo ir Tomo Mano eksperto Berndo Michaelio Kraskės (Bernd Michael Kraske) iniciatyva rašytojo Tomo Mano memorialinis muziejus Nidoje pasipildė vertinga kolekcija – Hamburgo literatūros profesoriaus Klauso Šrioterio (Klaus Schröter) knygomis.

Iš jo turtingos bibliotekos muziejui atiteko apie 200 tomų, parašytų T. Mano bei apie T. Maną, tarp jų – daug retų antrinės literatūros egzempliorių, kuriais rėmėsi T. Manas, rašydamas savo pasaulinės vertės kūrinius.

Muziejui  vertingą dovaną palikęs Klausas Šrioteris gimė 1931 m. Karaliaučiuje. Jis buvo Niujorko Kolumbijos universiteto, Amsterdamo ir Hamburgo universitetų vokiečių ir lyginamosios literatūrologijos profesorius, Johano Volfgango Gėtės bibliografijos sudarymo bendraautorius Hamburgo universitete, monografijų apie rašytojus Tomą ir Heinrichą Manus, Alfredą Diobliną (Alfred Döblin) ir Heinrichą Biolį (Heinrich Böll) autorius.

Klausas Šrioteris mirė 2017 m. sausį Hamburge.


Kultūros straipsnių vidus

2017-09-29

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt