Sveikata

Medikai ir vėl kviečia minti dviračius (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-09-30


Rugsėjo 29 d. minima Pasaulinė širdies diena.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai jai dvyliktą kartą šia proga rengia dviračių žygį, kuriuo nori atkreipti klaipėdiečių dėmesį, kad sveikas gyvenimo būdas gali padėti išvengti daugiausiai gyvybių nusinešančių širdies ir kraujagyslių ligų.

Į žygį nuo Jūrininkų ligoninės iki Jūrininkų prospekto jie kviečia jungtis visus klaipėdiečius, ne tik medikus su šeimomis, bet ir pacientus, jų artimuosius, moksleivius, sveiką gyvenseną propaguojančius klubus, pavienius klaipėdiečius. Startas jau rytoj, spalio 1 d.,  12 val. prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės.

Specialistus neramina, kad kas antra mirtis Lietuvoje – dėl kraujotakos sistemos ligų. Kasmet nuo jų  Lietuvoje miršta daugiau nei 23 tūkst. žmonių. Deja, bet šis skaičius nemažėja, o mirtingumo nuo kraujotakos ligų rodiklis 2,3 karto viršija ES šalių vidurkį. Lietuva yra ketvirta nuo galo po Bulgarijos, Latvijos ir Rumunijos.

Per metus vien Klaipėdos jūrininkų ligoninėje dėl širdies ligų gydosi per 4 tūkst., o ambulatoriškai konsultuojama per 15 tūkst. pacientų.

„Medikų pareiga nėra tik gydyti. Sėdę ant dviračių mes norime atkreipti dėmesį į širdies ligas ir savo pavyzdžiu parodyti, kad daug kas priklauso nuo paties žmogaus. Sveikas gyvenimo būdas, subalansuota mityba, judėjimas padeda išvengti ligų, kurias įgyjame ne paveldėdami, o tingėdami“, – sako Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

                                                                                                                                                                                    Parengta  pagal Jūrininkų ligoninės inf.


2017-09-30

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt