P0

Kultūra

Paroda apie istorijas, Klaipėdoje atsiradusias per klaidą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-04


Spalio 6 d. (penktadienį) 18 val. galerijoje „si:said“ (Daržų g. 18, Klaipėda) atidaroma paroda „Drozofilos, Didžėjai ir Džedajai“.

Anot pranešimo, “parodoje bus pristatytos kelios labai keistos istorijos, atsiradusios per klaidą Klaipėdos mieste”. Pasklidus įvairiems gandams, dabar šių istorijų tikrumą parodoje patvirtina kūrėjas Benas Šarka, fotomenininkai Remigijus Treigys, Saulius Jokužys, Paulius Sadauskas, videomenininkas Edmundas Lukminas ir architektas Vladas Balsys.

“Prieš apsilankant parodoje „Drozofilos, Didžėjai ir Džedajai“ lankytoją galbūt reikėtų dar kartą perspėti – istorijos neišgalvotos ir kas pavojingiausia, ieškant atsakymų yra galimybė susipainioti”, – rašoma pranešime

„Labai senai, kol jokių didžėjų nebuvo, gyveno tikrieji džedajai ir drozofilos. Nežinia kodėl, staiga džedajai dingo ir liko tik drozofilos. Žmonės iš blausių prisiminimų apie tikruosius džedajus susikūrė sau plastmasinius džedajus su plastmasiniais šviečiančiais kardais. Štai iki ko privedė žmogiškasis teisybės ieškojimo ilgesys. Tuo tarpu mokslininkai, kaip tikrieji materialistai, susidomėjo drozofilomis ir pradėjo tyrinėti jų smegenis, tikėdamiesi, kad drozofilų smegenyse išliko tikrieji prisiminimai, apie tikruosius džedajus. Mokslininkai genetiškai modifikavo drozofilas, bet tai neatnešė tikėtino rezultato. Mutavusios drozofilos užkrėtė vaisius ir daržoves savo mutavusiais kiaušinėliais. Pirmieji užkrėstų vaisių paragavo Amerikos juodaodžiai apie 1969 metus. Mutavęs drozofilų genas, pakliuvęs į Amerikos juodaodžių smegenis, pakeitė jų elgesį ir jie pradėjo save vadinti didžėjais. Kiek vėliau, prancūzų mokslininkui Jules Hoffman pavyko implantuoti prisiminimus į drozofilų smegenis. Už šį pasiekimą Jules Hoffman 2011 metais buvo skirta Nobelio premija. Tačiau atliktas eksperimentas neatnešė tikėto rezultato. Mutavęs drozofilų genas suteikė naują galimybę drozofiloms būti gudriomis ir užblokavo jų smegenyse prisiminimus apie tikruosius džedajus. Kuomet gudriosios drozofilos užkrėtė savo mutavusiais kiaušinėliais vaisius ir daržoves ‒ žmonės įgijo priklausomybę gudrumui. Tokiu būdu tarp žmonių atsirado naujas judėjimas ‒ gudrusis didžėjus. Vagys tapo didžėjais, veganai-didžėjais, kuratoriai-didžėjais, politikai-didžėjais, rašytojai-didžėjais, mokslininkai-didžėjais, medikai-didžėjais, dailininkai-didžėjais ir t.t. Tik kiškučiai netapo didžėjais, nes yra bailūs, o jų bailios smegenys neįsileido drozofilų mutavusio gudrumo geno. ALELIUJA“, – cituojamas Benas Šarka.

Paroda veiks iki lapkričio 3 d. Galerijos darbo laikas IV‒V 15‒18 val.

 


  2017-10-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt