P0

Fotoreportažai, Kultūra

Jau kviečia penktoji Klaipėdos knygų mugė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-05


Ketvirtadienio vidurdienį Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje prasidėjo iki spalio 7 dienos imtinai truksianti  Klaipėdos knygų mugė (KKM). Šiemet ji jubiliejinė – penktoji. Leidėjų pristatomų knygų kainos prasideda vos nuo 30 centų. 

Mugėje numatyta daugiau nei 50 įvairių kultūrinių renginių. Joje dalyvauja ne tik pora dešimčių Lietuvos leidėjų, pakviesiančių į pačių naujausių knygų sutiktuves, bet ir tarptautinės organizacijos. Prancūzų institutas Lietuvoje pristatys menininko Jean Marc Godes fotografijų parodą „Knygų gyvenimas“ bei poeto Jacques Prevert koliažų parodą, taip pat pakvies mugės lankytojus į keletą pagal literatūrinius kūrinius sukurtų prancūzų filmų su lietuviškais titrais peržiūras.

KKM lankytojai turės progą pamatyti J. Survilaitės kūrinių motyvais sukurtą filmą „Edeno sodas“( rež. Algimantas Puipa).

Lietuvos bibliotekų leidybinę veiklą pristatys ir Knygų mugės dalyviams gausią edukacinių renginių programą pasiūlys Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Vilniaus apskričių viešosios bibliotekos, Lietuvos aklųjų biblioteka, Klaipėdos raj. savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka, Šilalės raj. savivaldybės viešoji biblioteka.

Klaipėdos knygų mugės programoje gausu renginių įvairaus amžiaus ir pomėgių žmonėms. Vaikų laukia susitikimas su rašytoja Liuda Petkevičiūte ir jos knygelių herojais Vištele, Voveriuku, Boružėle Barbužėle, Vikšru Vėdarėliu ir ką tik iš kiaušinio prasikalusiu padūkėliu Viščiuku Pūku, Knygos teatro spektaklis „Trumpos istorijos apie…“, Lietuvos aklųjų bibliotekos pagal Kęstučio Kasparavičiaus apsakymus „Ąsotis‘ ir „Arbatos klubas“ spektakliai su liečiamais veikėjais bei edukacija „Sukurk svajonių puodelį“, bibliotekininkų organizuojami garsiniai skaitymai ir galimybė sukurti pasaką virtualioje realybėje, išmokti pasidaryti rištą lėlę ir dar daug kitų užsiėmimų.

Beje, biblioteka buvo parašiusi projektą, kad gautų finansavimą šiam renginiui – 4 410 Eur – iš Klaipėdos miesto savivaldybės, tačiau paramos nesulaukė. Kokie buvo tokio sprendimo motyvai, “Atvira Klaipėda” užklausė Klaipėdos savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjo Narūno Lendraičio. Jis paaiškino, kad bibliotekos projektas pagal paraišką vertinusių ekspertų balus  atsidūrė tarp 9 projektų, negavusių dalinio finansavimo. Jis buvo skirtas tik 1-4 vietas pagal surinktą ekspertų balų skaičių užėmusioms paraiškoms.

Savivaldybės finansavimą tąkart gavo: Klaipėdos savanoriškosios rusų kultūros draugijos „Otečestvo“ vaikų kūrybinės raiškos festivalis „Pasakų šalyje“ pasaulio liaudies pasakų motyvais (800 Eur); Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto tarptautinės kūrybinės dirbtuvės, skirtos jubiliejinės draugystės su Klaipėdos miestais partneriais sukakčiai paminėti (3 100 Eur);  VšĮ „Codalt“ projektas „Kalbantis bokštas“ (2 300 Eur) ir šokio teatras „Padi Dapi fish“ jungtiniam prancūzų ir lietuvių šiuolaikinio šokio projekui „Tools“ ir šokio spektakliui „Shake that devil!“ (2 200 Eur).


Kultūros straipsnių vidus

2017-10-05

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt