Klaipėdos lėlių teatras gastroliuoja

Kultūra

Klaipėdos lėlių teatras gastroliuoja po Šiaurės Lietuvą. Teatrinę edukaciją „Lėlių teatro magija“ klaipėdiečiai pristato Skuodo, Mosėdžio, Tirkšlių ir Ylakių vaikams.

Rugsėjį ši programa buvo rodoma Obelių, Biržų, Žagarės ir Viekšnių žiūrovams.

Gastrolių Šiaurės Lietuvoje metu Klaipėdos lėlių teatro pasirodymai vyksta bibliotekose.

Pasak Klaipėdos lėlių teatro vadovės Aušros Juknevčienės, Šiaurės Lietuvos regiono miestai ir miesteliai gastrolėms pasirinkti todėl, kad šis regionas geografiškai labiausiai nutolęs nuo profesionalių lėlių teatrų.

„Gastrolių tikslas – pasiekti mažas bendruomenes, esančias atokiau nuo didmiesčių, nes jose augančių vaikų galimybes susipažinti su lėlių teatru riboja atstumas, laikas, finansai“, – sakė Klaipėdos lėlių teatro direktorė.

„Iš tiesų, dauguma mūsų aplankytų vaikų yra kažką girdėję apie lėlių teatrą, kai kurie yra matę lėlių teatro pasirodymus Joniškyje, Rokiškyje, minėjo Šaukšto teatriuką, tačiau profesionalaus lėlių teatro pasirodymo dauguma nebuvo matę, – po patvirtino Klaipėdos lėlių teatro aktorė Monika Mikalauskaitė. –  Vaidindami jiems, kalbėdami apie lėlių teatrą prieš ir po pasirodymų, pajutome, kaip stipriai mažų miestelių vaikams to reikia. Mus stebino žiūrovų atvirumas, nuoširdumas, įsijautimas ir noras dalyvauti edukacijoje. Pajutome, jog žiūrovai mažuose miesteliuose labai skiriasi nuo didelio miesto vaikų. Miestiečiai yra daugiau matę, juos sunkiau nustebinti, pritraukti jų dėmesį. Gastrolių metu pastebėjome, kad vaikai stebi pasirodymą net įsižioję, daug juokiasi ir patys noriai, aktyviai ir su džiaugsmu dalyvauja programoje – kuria savo lėles, mokosi jas atgaivinti, prakalbinti ir bendrauti su jomis tarpusavyje“.

Klaipėdos lėlių teatro edukacinė programa „Lėlių teatro magija“ – interaktyvus pasakojimas apie lėlių teatro istoriją. Pagrindinis edukacijos personažas yra paprastas baltas lapas, kuris transformuojasi į pirštininę, kotinę lėlę,  marionetę ir atskleidžia svarbiausius lėlių teatro istorijos momentus.  Edukacinę programą režisavo ir kartu su M. Mikalauskaite veda Klaipėdos lėlių teatro kūrėja Aušra Bakanaitė, įgarsina Vytautas Kairys.

Gastrolių Šiaurės Lietuvoje metu Klaipėdos lėlių teatro pasirodymai vyksta bibliotekose. Bibliotekų erdvėje lėlių teatro kūrėjai negali panaudoti sceninių apšvietimo efektų, kurie naudojami teatre, tačiau aktoriai pažymėjo, jog nuoširdus, betarpiškas kontaktas su vaikais atperka scenos trūkumą.

„Šių gastrolių metu iš vaikų išgirdome, kas juos domina, jaudina, kaip jie jaučia, supranta spektaklį. Mums tai – labai svarbi ir vertinga informacija bei patirtis“, – džiaugėsi M. Mikalauskaitė.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Klaipėdos lėlių teatre - šokio premjera suaugusiems

Kovo 21, 22, 23 d. Klaipėdos lėlių teatre vyks šokio ir šešėlių monospektaklio suaugusiesiems premjera „Kontūrai“. Tai – Klaipėdos lėlių ...
2024-03-18
Skaityti daugiau

Kultūra

Klaipėdos lėlininkus nudžiugino mažųjų vokietukų smalsumas

Praėjusią savaitę Niurnberge (Vokietijoje) vykusiame XIII tarptautiniame vaikų teatrų festivalis „Panoptikum“ dalyvavo Klaipėdos lėlių teatras. Be lietuvių šiemet festivalio programoje ...
2024-02-13
Skaityti daugiau

Kultūra

Savaitgalį klaipėdiečiai kviečiami į Lėlių teatro spektaklius bei parodos atidarymą

Pirmąjį vasario savaitgalį Klaipėdos lėlių teatras kviečia pasitikti drauge. Teatre – ne tik pamėgti repertuariniai spektakliai, bet ir parodos atidarymas. ...
2024-02-01
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This