Transportas

Klaipėdoje – daugiau ekologiškų autobusų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-11


Jau kitais metais Klaipėdos gatvėmis turėtų pradėti kursuoti daugiau naujų ekologiškų autobusų.

Trečiadienį, spalio 11 d.,  Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pasirašė abipusio bendradarbiavimo sutartį su UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ dėl Klaipėdos miesto viešojo transporto atnaujinimo.

Savivaldybės nuotr.

UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ – vienintelė įmonė Lietuvoje, kuri ryžosi dalyvauti Europos Sąjungos lėšomis iš dalies finansuojamame projekte atsinaujinant savo transporto parką. „Tai tikrai gera galimybė atsinaujinti ir gaila, kad ja nepasinaudojo kiti. „Klaipėdos autobusų parkas“ yra savivaldybės įmonė, todėl pasinaudoti šia galimybe ir modernizuoti transporto priemones yra ne tik tai mūsų teisė, bet ir pareiga“, – sako Savivaldybės administracijos direktorius S. Budinas.

Įgyvendinant projektą, per 2018–2019 metus UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ įsigis 17 naujų suspaustomis dujomis varomų autobusų – 10 ilgųjų ir 7 trumpuosius.

Šiuo metu mieste kursuoja 72 UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ autobusai, iš kurių 24 ekologiški. Įgyvendinus projektą mieste iš viso važinėtų 41 naujas autobusas, t. y. daugiau kaip pusė visų mieste važinėjančių įmonės transporto priemonių būtų visiškai naujos.

Bendra projekto vertė – 5 mln. 17 tūkst. eurų, praneša savivaldybė. Iš jų 85 proc. yra Europos Sąjungos skiriamos lėšos, o 15 proc. – savivaldybės biudžeto lėšos.


2017-10-11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt