Kriminalai ir nelaimės

Suimti turtą prievartavę ir auką kankinę įtariamieji

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-11


Klaipėdos kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai kartu su prokurorais atskleidė sunkų nusikaltimą ir užkirto kelią tolimesniems organizuotų nusikaltėlių gaujos veiksmams.

Ieškojo Vokietijos pareigūnai

2017 m. liepos mėn. nakties metu uostamiesčio policija gavo pranešimą, kad į ligoninę pristatytas asmuo su šautinėmis žaizdomis bei kūno sumušimais.

Tyrėjai nustatė, kad nukentėjusysis – 26-ių metų amžiaus anksčiau 15 kartų už vagystes, plėšimus bei narkotikų laikymą teistas klaipėdietis. Jis niekur nedirbo, be to, buvo ieškomas Vokietijos teisėsaugininkų dėl prabangių automobilių vagysčių Europoje.

Vieno iš įtariamųjų sulaikymas šią vasarą Klaipėdos priemiestyje, KAVPK nuotr.

Sužalotas vyras pareigūnams papasakojo, kad vėlyvą vakarą mieste, o vėliau automagistralėje jo automobilį ėmė persekioti du automobiliai su užsienietiškais numeriais. Klaipėdos rajone, geitkelyje nukentėjusiojo automobilis buvo taranuotas ir nustumtas nuo kelio. Iš persekiotojų automobilių išlipę užpuolikai peršovė vyrui petį, jį sumušė, pagrobė  mobiliuosius telefonus, raktus nuo buto bei kitus daiktus. Vėliau vyras buvo jėga nuvežtas į uostamiestį, kur kaltininkai jį kankino ir reikalavo pinigų. Pagrobtasis buvo daužomas plaktuku ir beisbolo lazda, jam buvo peršautos kojos. Atsitiktinumo dėka aukai pavyko pasprukti ir kreiptis pagalbos.

Įtariamieji pasislėpė, bet buvo sulaikyti

Klaipėdos kriminalistai operatyviai ėmėsi paieškos veiksmų ir greitai nustatė įtariamuosius, tačiau jie pasislėpė. Paaiškėjo, kad užpuolikai taip pat apvogė nukentėjusiojo butą, iš kurio pagrobė kompiuterinę techniką, sportinę avalynę bei alkoholinių gėrimų.

2017 m. rugpjūčio pradžioje teisėsaugininkai sulaikė gerai žinomą pirmąjį įtariamąjį – trisdešimtmetį I. Ž. Po  kurio laiko buvo sulaikytas ir 31 metų antrasis įtariamasis K.P.  Jis taip pat gerai žinomas policijai, buvo kaltinamas kvaišalų pardavimu ir narkotikų platinimu nepilnamečiams, jam buvo taikytas Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymas.

Įtariama, kad susidorojimo su 26 metų vyru priežastimi tapo jo ir įtariamųjų bendra nusikalstama veika bei tarp nusikaltėlių kilęs konfliktas.

Ikiteisminiam tyrimui dėl turto prievartavimo ir kitų nusikalstamų veikų vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras  Aidas Giniotis. Jo prašymu abu įtariamieji šiuo metu yra suimti.  26 metų nukentėjusysis pagal Europos arešto orderį perduotas Vokietijos teisėsaugai.

 

 


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2017-10-11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt