P0

Švietimas

Nugalėk elektroninių paslaugų baimę

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-12


Ar žinote, kad viešųjų ir administracinių elektroninių paslaugų Lietuvoje – daugiau nei 650. Visi pagrindiniai bankai teikia internetinės bankininkystės paslaugas, o apsipirkimas elektroninėje parduotuvėje dar niekada nebuvo toks patogus ir greitas.

2017 m. spalio – gruodžio mėn. Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka skelbia socialinę akciją ir kviečia gyventojus nemokamai SUŽINOTI, IŠBANDYTI ir LAIMĖTI!

Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka, įgyvendindama Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Nugalėk elektroninių paslaugų baimę“, kartu su el. paslaugas gyventojams teikiančiomis įmonėmis (Sodra, VMI, Registrų centras, Lietuvos paštas, Swedbank, Eurovaistinė, Keleivinis transportas, Barbora, Lietuvos dailės muziejus, Lietuvos aklųjų biblioteka ir Klaipėdos miesto savivaldybė) susivienija bendram tikslui – populiarinti savo elektronines paslaugas, skatinti aktyviau jomis naudotis ir saugiai kurti skaitmeninę visuomenę.

Švietimo vidus

Mokytis ragina senjorus

Diegiamos el. paslaugos padeda gyventojams greičiau, lengviau ir efektyviau tvarkyti kasdienius reikalus bei gauti reikalingą informaciją. Naujausiais duomenimis šiomis paslaugomis naudojasi 48 proc. visų Lietuvos gyventojų. Aktyviausi – jauni žmonės (67 proc. 25–34 metų amžiaus Lietuvos gyventojų), 65–74 metų amžiaus grupėje tokių paslaugų vartotojų buvo tik 8,2 proc. Statistika rodo, kad vyresnė karta vis dar labai mažai naudojasi el. paslaugomis, nes bijo ir nepasitiki savimi, neturi gebėjimų arba visai nežino apie tokią galimybę. Visuomenė sensta ir jai reikia pagalbos – žinių, praktikos, paskatinimo įveikti technologijų baimes

Gyventojų mokymai vyks 2017 m. spalio-gruodžio mėn. Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 79/81A, Klaipėda) gyventojai kviečiami dalyvauti nemokamuose mokymuose (12 ak. val.) tobulinant savo žinias, kaip naudotis populiariausiomis elektroninėmis paslaugomis ir saugiai kurti skaitmeninę tapatybę. Projektas išskirtinis, nes skatins išbandyti praktiškai, dalintis savo patirtimi, problemomis ir papildomai dalyvauti loterijoje (prizas – planšetinis kompiuteris). Būtina išankstinė registracija tel. (8 46) 346301, el.p. pempininkai@biblioteka.lt. Mokymus ves bibliotekos darbuotojai kartu su įvairių įstaigų el. paslaugų specialistais.


2017-10-12

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt