P0

Sveikata

Už manipuliacijas tvarsliava – teisiamųjų suolas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-16


Vienų Plungės rajono socialinės globos namų vyriausioji slaugytoja, pasinaudodama globos namų gyventojų kompensuojamųjų vaistų pasais, neteisėtai išrašinėjo didžiulius kiekius tvarsliavos. Vaistų receptai buvo pateikti vienai Klaipėdos vaistinei, kuri tūkstančius vienetų brangiai kainuojančių tvarsčių atidavė bendrovės, reklamuojančios žaizdų gijimui naudojamas priemones, darbuotojui.

Jam pareikšti įtariamai dėl sukčiavimo, o  globos namų vyriausiajai slaugytojai –  dėl tarnybos pareigų neatlikimo.

Nusikalstama veika vykdyta nuo 2014 m. vasario iki 2015 m. rugsėjo. Per tą laiką buvo išrašyta receptų daugiau kaip 15 000 tvarsčių, kurių vertė siekia daugiau kaip 174 tūkst. eurų, praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba.

Jos pareigūnai kartu  su Klaipėdos apygardos prokurorais baigė ikiteisminį tyrimą ir baudžiamąją  bylą  perdavė nagrinėti Klaipėdos miesto apylinkės teismui.

Tyrimo metu buvo atlyginta dalis padarytos žalos – beveik 72 tūkstančių, o dėl daugiau nei 100 tūkst. Šiaulių teritorinė ligonių kasa byloje pareiškė civilį ieškinį.

Dėl kelių Plungės privačios klinikos gydytojų, kurie neapžiūrėję ar netinkamai apžiūrėję pacientus nepagrįstai išrašė kompensuojamuosius tvarsčius, veiksmų buvo priimtas sprendimas atskirti tyrimą dėl netinkamo pareigų atlikimo. Klaipėdos miesto apylinkės teismas priėmė nutartis, kuriomis kaltinamus medikus pripažino kaltais ir atleido juos nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

 


  2017-10-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt