P0

Miestas, Svarbu

Donelaičio aikštės rekonstrukcija: juda tik popieriai

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2017-10-17


Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetui antradienį pristatyta Donelaičio aikštės rekonstrukcijos eiga. Kol kas architektūrinių idėjų konkursą laimėję architektai siekia gauti projektavimo sąlygas.

Minėtąjį konkursą buvo surengęs labdaros ir paramos fondas „Žaliuok, mano mieste”. Geriausio darbo autoriams komitete atstovavęs architektas Saulius Druskis teigė, kad jau buvo prašoma projektavimo sąlygų, tačiau sulaukta pastabų. “Papildėme medžiagą ir galima teikti pakartotinį prašymą”, – sakė architektas.

Miesto vyriausiasis architektas Almantas Mureika teigė, kad yra gautos visuomenės pastabos, į kurias reikia bandyti atsižvelgti.

“Jos iš esmės yra dėl želdynų. Yra dar ir miesto Tarybos patvirtintas detalusis planas, dar Gentvilo laikų. Ten numatomi želdiniai. Reikia dirbti su visuomene, normaliai parodyti, kodėl siūlomas kompromisinis variantas. Reikia įvertinti senosios vietos dvasią”, – sakė A. Mureika.

Pasak S. Druskio, pagal 2014 m.  atliktą vertinimą aikštėje yra 7 visiškai blogi medžiai, 13 yra geri, o 48 – patenkinamos būklės. Rekomenduojama 13 periodiškai genėti, o likusius šalinti, tačiau norint pasiekti estetišką aplinką esą reikia keisti visus želdinius naujais.

“Aš neįsivaizduoju rekonstrukcijos paliekant senuosius medžius, jie labai prastos būklės. Rėkiantys nėra visos Klaipėdos visuomenės atspindys. Raginu būti drąsesniais. Sukišime pinigus ir paliksime senus medžius, kurie neaišku, kiek dar gyvuos. Kas su jais bus po 15-20 metų?” – sakė komiteto pirmininkas Audrius Vaišvila.

Tačiau komiteto narė Lilija Petraitienė laikosi priešingos pozicijos: “Čia ne Sąjūdžio parkas, daugiabučiai, čia istorinė gatvė. Kai norės, viską suderins. Mažiau uždirbs “želdiniai”. Miestas išliks su istoriniu veidu”.

Savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda irgi laikosi radikalesnės pozicijos ir dabartinę aikštę vadina “varnų buveine”.

Pasak jo, kai techninis projektas bus padovanotas miestui, jis jau vykdys darbus. Kada tai bus – dar neaišku.


  Miesto straipsnių vidus

  2017-10-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt