P0

Kultūra

Koncertų salėje – „Magiškų duetų vėrinys“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-17


„Magiškų duetų vėrinys“ – taip savo koncertinę progamą pavadino vokalinis duetas „Cantus Coronatus“. Spalio 20 dieną, penktadienį, 18.30 valandą ji skambės jaukioje Klaipėdos koncertų salės kamerinėje erdvėje – I a. fojė.

„Cantus Coronatus“ – tai dviejų ypatingą dėmesį baroko epochos muzikos repertuarui skiriančių Lietuvos atlikėjų Simonos Liamo (sopranas) ir Noros Petročenko (mecosopranas) naujas kūrybinis impulsas. Programoje „Magiškų duetų vėrinys“ dainininkės sujungia retai Lietuvoje skambančius C. Monteverdi, A.Vivaldi, H. Purcell‘o, G. F. Händelio, J. S. Bacho duetus ir arijas iš oratorijų, operų bei kantatų, praskaidrindamos ją ir klasicizmo genijų J. Haydno bei W. A. Mozarto kūriniais.

Solistė Simona Liamo 2012 m. debiutavo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, sukurdama Ksenijos vaidmenį Modesto Musorgskio operoje „Borisas Godunovas“, ji nuolat bendradarbiauja su Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinės muzikos ansambliu „Musica Humana“, aktyviai koncertuodama visoje Lietuvoje, dalyvaudama įvairiuose festivaliuose. Klaipėdos koncertų salėje ji dainuos pirmąjį kartą. Solistė yra paruošusi gana platų kamerinės muzikos repertuarą.

Solistė Nora Petročenko yra dažnai kviečiama atlikti klasikinį koncertinį repertuarą, dalyvauti įvairiuose operų pastatymuose Prancūzijoje, Portugalijoje, Vokietijoje ir Lietuvoje. Svari atlikėjos repertuaro dalis tenka baroko ir šiuolaikinei muzikai. Su šiais projektais ji jau kelis kartus pasirodė ir Klaipėdos koncertų salėje.

Atlikėja yra dainavusi su Lietuvos nacionaliniu ir valstybiniu simfoniniais, Lietuvos, Klaipėdos, Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, taip pat su SWR Sinfonieorchester Baden-Baden und Freiburg (Vokietija), Remix Ensemble (Portugalija), Ensemble Multilatérale (Prancūzija), Spectra Ensemble ir Royal Chamber Orchestra of Wallonia (Belgija), Capella Temporale ir smuiko virtuozu Dmitrijumi Sinkovskiu, taip pat su senosios muzikos ansambliais Banchetto musicale, Affectus Musicus, Brevis consort, Reversio, Arcadia consort, Baltijos šalių baroko orkestru, Baroko operos teatro orkestru ir kt. Ji yra dalyvavusi prestižiniuose šalies ir užsienio festivaliuose Musica (Prancūzija), Berliner festspiele (Vokietija), Lucerne Festival (Šveicarija), RomaEuropa (Italija), aktualiosios muzikos festivalyje Gaida, Thomo Manno, Pažaislio muzikos, Tytuvėnų, Banchetto Musicale festivaliuose.

Ypatingos sėkmės ir įvertinimo N. Petročenko sulaukė bendradarbiaudama su Prancūzijos muzikinio teatru T & M/Paris. Įsimintini jos vaidmenys LNOBT, Baltijos kamerinio ir Baroko operos teatrų bei festivalio Banchetto musicale pastatymuose.

Pianistė Birutė Asevičiūtė – tarptautinių konkursų laureatė, festivalių Permainų muzika, Tebūnie naktis, Pavasario gaida, M. K. Oginskio tarptautinio festivalio dalyvė. Ji yra koncertavusi Latvijoje, Vokietijoje, Danijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje. Tarp jos scenos partnerių – V. Noreika, J. Leitaitė, J. Vaškevičiūtė, R. Urbietis, M. Vitulskis ir kiti vokalistai. Šiuo metu B. Asevičiūtė dirba Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vokalo katedros koncertmeistere, taip pat Vilniaus B. Dvariono muzikos mokyklos koncertmeistere ir mokytoja.

Kultūros straipsnių vidus

Į „Magiškų duetų vėrinį“ suvėrusios daug baroko muzikos šedevrų atlikėjos teigia, jog baroko muzikos atlikimo meno atgimimas visoje Europoje byloja apie nepaprastai turtingą šio nevienalyčio laikotarpio muzikos emocinę ekspresiją, įkvepiančią tiek atlikėjus, tiek klausytojus.


2017-10-17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt