P0

Uostas ir jūra

“Smiltynė” išplaukė į Belgiją

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-18


Vasarą maršrutu Klaipėda – Nida kursuojantis AB „Smiltynės perkėla“ greitaeigis laivas „Smiltynė“ šaltuoju sezonu įdarbintas Belgijoje. Katamaranas plukdo keleivius Šeldės upe Antverpene.

„Smiltynės perkėlos“ katamaranas išnuomotas iki kitų metų balandžio 15 d., kai bus pargabentas atgal į Klaipėdą ir nuo gegužės pradžios vėl plukdys keleivius iš Klaipėdos į Nidą. Martyno Vainoriaus nuotr.

Bendrovė pasiūlymą išnuomoti laivą sulaukė iš Belgijos kompanijos „Aqualiner B. V.“, kuri vasarą Antverpene ėmėsi organizuoti vandens autobusų maršrutą Šeldės upe. Viešojo transporto vandeniu idėja taip pasitvirtino, tad bendrovė nutarė įdarbinti daugiau laivų. Nauji laivai Belgijos kompanijai bus pristatyti tik kitų metų vasaros sezonui, tad kompanija iki tol nusprendė laivus išsinuomoti.

Belgai apie galimybę išsinuomoti „Smiltynės perkėlos“ katamaraną sužinojo iš Tarptautinės viešojo transporto asociacijos UITP, vienijančios per 1 300 narių iš 90 šalių visuose žemynuose. Ši asociacija, kurios nare „Smiltynės perkėla“ yra nuo 2015 m., nagrinėja įvairius aspektus, susijusius su miesto, priemiesčio, tolimuoju ir tarptautiniu, vandens keleiviniu transportu, skatina viešojo transporto progresą, teikia siūlymus, kaip geriau panaudoti jo potencialą.

Laivo nuomos sutartis su „Aqualiner B. V.“ pasirašyta pusės metų laikotarpiui. Iš Klaipėdos katamaranas „Smiltynė“ nuplukdytas į Roterdamo uostą. Iš ten vandens kanalais laivas pasiekė darbo vietą Antverpene.

„Smiltynės perkėlos“ katamaranas išnuomotas iki kitų metų balandžio 15 d., kai bus pargabentas atgal į Klaipėdą ir nuo gegužės pradžios vėl plukdys keleivius iš Klaipėdos į Nidą.


  2017-10-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt