P0

Miestas, Svarbu

Klaipėda nori tapti Europos jaunimo sostine

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2017-10-19


Europos kultūros sostine netapusi Klaipėda nusprendė bandyti tapti Europos jaunimo sostine 2020-aisiais.  Šiam projektui 2018–2021 m. laikotarpiu reikėtų skirti 1,15 mln. eurų.

Toks sprendimo projektas miesto Tarybos darbotvarkėje atsidūrė kone paskutinę akimirką, o tai sukėlė kai kurių politikų pasipiktinimą. Savivaldybės administracijos Tarptautinių ryšių, verslo plėtros ir turimo skyriaus vedėja Jurgita Činauskaitė-Cetiner tikino, kad taip nutiko dėl to, jog paaiškėjo, kad reikia gana operatyviai gauti politinį pritarimą.

Kartu atsakydama į politikų klausimus ji patvirtino, jog jokio finansavimo sulaukus tokio titulo gauta nebus, viską reikės finansuoti pačiai Klaipėdai.

“Europos jaunimo sostinės vardo suteikimas miestui yra reikšmingas ne tik ilgalaikės jaunimo politikos formavimo ir įgyvendinimo aspektu, bet ir sprendžiant daugelį miesto pilietinių, socialinių, ekonominių, jaunųjų miesto gyventojų užimtumo ir įtraukties, bei miesto žinomumo tarptautiniu mastu ir patrauklumo didinimo klausimų”, – formaliai aiškinama sprendimo projekte.

“Kiek apleistų mokyklų aikštynų, kitų vietų. Užuot investavus į jaunimo laisvalaikį, kad jie galėtų nemokamai eiti į teatrus, Koncertų salę,  išleisime “minkštosioms veikloms”, kad valdininkai nuvažiuotų į Varną ar husksvarną”, – teigė opozicijos narė Nina Puteikienė.

Reaguodamas į tai liberalas Saulius Liekis pareiškė, kad “Puteikienė vienintelė tikriausiai žino, ko reikia jaunimui ir už jį nuspręs”.

Tuo metu miesto Tarybos finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius ragino iškart pasakyti, kad gausiai šio klausimo svarstymo pasiklausyti atėjęs jaunimas žinotų, jog Klaipėdai ir netapus Europos jaunimo sostine, bus remiamos įvairios jų iniciatyvos.

Teigiama, kad iš 8 miestų kandidatų į II konkurso etapą pateko 5 miestai: Amjenas (Prancūzija), Kišiniovas (Moldova), Timišoara (Rumunija) , Filachas (Austrija) ir Klaipėda. Ar Klaipėda gaus šį titulą turi paaiškėti lapkričio 17 d. Briuselyje. Jį skiria Europos jaunimo forumas.


  2017-10-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt