P0

Regionas, Svarbu

Klaipėda pradeda žygį dėl rajono teritorijų (5)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2017-10-19


Klaipėdos miesto savivaldybė kreipsis į Vyriausybę, kad ji inicijuotų uostamiesčio ir Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijų ribų keitimą. Jei procedūra, turinti finišuoti Seime, baigtųsi sėkmingai, prie Klaipėdos būtų prijungtas ne tik vadinamasis Kalotės-Purmalių-Žaliojo Slėnio trikampis, bet ir teritorijos pietuose, kurios domina uostą.  Iš viso – 1320 ha. Tokiam sprendimui ketvirtadienį pritarė Klaipėdos miesto taryba.

Sprendimo aiškinamajame rašte rašoma, kad dar 2007 m. patvirtintame Klaipėdos miesto bendrajame plane yra numatytos Klaipėdos miesto įtakos zonų ribos.

„Šiaurinėje Klaipėdos miesto savivaldybės dalyje teritorija ribojasi su Klaipėdos rajono savivaldybei priklausančia teritorija, įsiterpusia tarp Klaipėdos miesto ir magistralinio kelio Klaipėda-Liepoja. Teritorijoje  yra sodų bendrija „Pakrantė“, gyvenamųjų namų kompleksas „Žaliasis slėnis“,  statomi nauji individualūs namai. Ši teritorija tampriai susieta inžinerinės, susisiekimo, socialinės infrastruktūros ryšiais su Klaipėdos miesto savivaldybe. Dauguma šios teritorijos gyventojų dirba, mokosi, gydosi ir kitus poreikius tenkina Klaipėdos mieste.  Be to, teritorija nuo Klaipėdos rajono teritorijos atskirta natūraliu riboženkliu – magistraliniu keliu Klaipėda-Liepoja“, – rašoma minėtame projekte.

Pretekstas šios dienos sprendimui buvo Aukštkiemių kaime esančio gyvenamųjų namų komplekso Žaliasis slėnis bendruomenės pirmininko  prašymas dėl jų gyvenamosios teritorijos prijungimo prie Klaipėdos miesto savivaldybės administracinių ribų su vietos gyventojų apklausos lapais, kuriuose savo nuomonę pareiškė 112 gyventojų.

Taip pat buvo gautas Lietuvos jūrų krovinių kompanijų asociacijos raštas dėl Klaipėdos miesto įtakos zonos pietinėje miesto dalyje, kurią siūloma priskirti Klaipėdos miestui. Pietuose norima prisijungti teritoriją, kurioje vykdoma pramonės ir sandėliavimo veikla, dominuoja privatūs žemės ūkio paskirties sklypai. Joje numatoma įgyvendinti pietinės jungties tarp Klaipėdos valstybinio jūrų uosto ir IX B transporto koridoriaus projektą. Uosto direkcija pageidautų, kad visa su uosto vystymusi susijusi teritorija būtų vienos savivaldybės teritorijoje, nes tada būtų lengviau derinti visas procedūras.  Šioje teritorijoje yra tik dvi sodybos.

Konservatorius Arūnas Barbšys tvirtino, kad reikėtų galvoti ne tik apie šias, bet ir už geležinkelio esančios Kalotės prijungimą prie uostamiesčio. Tačiau Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas akcentavo, kad minima teritorija kaip interesų zona dabartiniame miesto bendrajame plane.

Tarybos narė Nina Puteikienė klausė, kam reikia plėstis į rajoną, jei dar mieste yra daug nesutvarkytų vietų.

Taip pat ji mano, kad yra ydinga, jog verslo struktūros daro iniciatyvas dėl teritorinių pokyčių. Be to, šis sprendimas jau esą rodo ketvirtojo uosto plėtros varianto įgyvendinimą. Taip pat ji dalinosi įtarimais, kad tokią iniciatyvą stumia Žaliojo Slėnio projekto vystytojai, o miestas jau senokai planuoja tiesti kelią į šią gyvenvietę.

A. Barbšys akcentavo, kad teritorijų prijungimas bent iš dalies spręstų situaciją, kai gyventojų mokesčiai lieka rajone, nors jie daugiausiai naudojasi miesto infrastruktūra.

19 miesto Tarybos narių balsavo už tokį sprendimą, prieš pasisakė vienas.

Dabar bus kreipiamasi į Vyriausybę, o vėliau būtų rengiama gyventojų apklausa. Prognozuojama, kad visos procedūros gali užtrukti kelerius metus.


  2017-10-19

  5 komentarai “Klaipėda pradeda žygį dėl rajono teritorijų”

  1. AvatarTam Nieko gero (IP: 86.38.206.34)

   Visas tas “gėris” turbūt pvz.nuotekų ir kanalizacijos prijungimas prie miesto. Tai pagaliau baigtūsi nuotekų pumpavimas į gruntą.

  2. AvatarPrie Kalotės (IP: 86.38.206.34)

   Kodėl turėtumėme priklausyti rajonui, jei trys žingsniai iki Klaipėdos. Visą gyvenimą gyvenau, mokiausi, dirbau Klaipėdoje – apsigyvenau pora stotelių toliau, Klaipėdos pabaigoje ir jau priklausau Gargždams?Argi ne absurdas? Iki Gargždų berods 30 km, o Klaipėdos -5…

  3. AvatarAnonimas (IP: 212.59.13.113)

   Senai laikas purmalius, sleni jungt prie klaipedos, juk visi yra realus klaipedieciai. Sekantis zingsnis nuo jaku ziedo iki zalio slenio esancius kaimus jungt prie miesto, gindulius, mazuriskes, klipscius, slengius, triuselius. Visi dirba, mokosi, darzelius lanko klaipedoje, mokesciai eina rajonui, kuris tais kvartalais nesirupina, darzeliu mokyklu neturi salia. Kokia prasme priklausyt rajonui tuomet? laikas plestis miestui ne tik i ilgi bet ir i ploti.

  4. AvatarNieko gero (IP: 90.131.57.27)

   Kas nuo to geriau bus sodų gyventojams????? Pakils žemės mokestis, pabrangs automobilio draudimas… ir dar visokio„gėrio” piniginei.

  5. AvatarEbinga (IP: 88.119.46.24)

   Puiku! Pagaliau nebereiks sukčiaut jaunoms šeimoms, norint gaut vietą darželyje. Juk visiems aišku, kad tam trikampy miesto, o ne kaimo gyventojai.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt