P0

Kriminalai ir nelaimės

Prieš teismą stos du savo naujagimius sode užkasusi skuodiškė

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2017-10-19


Šiandien Klaipėdos apygardos teismą pasiekė byla dėl pasikėsinimo nužudyti du kūdikius.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas šių metų kovo 31 d., gavus informacijos, kad Skuodo rajone moteris prieš kelias savaites namuose pagimdė kūdikį ir jį užkasė šiltnamyje.

Išsamiai atlikus tyrimą ir surinkus duomenis, kraupūs įtarimai pasitvirtino – 34-erių metų moteris 2015 metų spalį namuose pagimdė sūnų, o šių metų kovą – mergaitę. Abu kūdikius ji užkasė šiltnamyje.

Valstybinį kaltinimą teisme palaikysiantis Klaipėdos apygardos prokuroras Arūnas Saunorius (nuotr.),  paklaustas, kodėl šis nusikaltimas kvalifikuojamas ne kaip nužudymas, o kaip pasikėsinimas nužudyti „Atvirai Klaipėdai“ sakė, kad ekspertai nenustatė tikslios naujagimių mirties priežasties.  „Neaišku, ar jie gimė negyvi, ar mirė jau po motinos veiksmų,– sakė prokuroras. – Tačiau bausmę  tiek už nužudymą, tiek už  pasikėsinimą nužudyti įstatymas numato tokią pačią”.

Moteris savo kaltę iš dalies pripažino ir teigė, kad slėpė nėštumą nuo aplinkinių, todėl nesilankė pas gydytojus. Ji tikėjosi, kad abu kartus įvyks persileidimas, tačiau taip neatsitikus, abu kartus mažylių kūnus užkasė šiltnamyje. Šeimoje auga dar keletas vaikų.

Teismo psichiatrai konstatavo, kad kūdikių motina yra pakaltinama ir nusikaltimų padarymų metu ji galėjo suprasti savo veiksmų esmę ir juos valdyti.

Paklaustas, ar prašys, kad teismo procesas būtų uždaras, prokuroras atsakė: „Mano nuomone, šis teismo procesas turi būti atviras, prašymo dėl uždaro proceso teismui neteiksiu“.  Artimiausiu metu ši byla bus nagrinėjama Klaipėdos apygardos teisme.


  2017-10-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt