Šalia Klaipėdos – didžiulis SBA logistikos centras

Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2017-10-19

Baldų fabrikus valdantis koncernas SBA pranešė 2018 m. pavasarį šalia Klaipėdos pradėsiantis logistikos centro ir baldų komponentų gamyklos statybas.

SBA logistikos centras teiks paslaugas ne tik koncernui priklausantiems fabrikams, bet ir kitiems Lietuvos gamintojams, dirbantiems su tarptautiniais mažmeninės baldų prekybos tinklais. Ben Kercx (pixabay.com) nuotr.

Planuojama, kad pirmasis statybų etapas, kurio metu iškils 28 000 kv. m. ploto SBA baldų grupės centrinis sandėlis ir 12 000 kv. m. baldų komponentų (komplektuojančiųių dalių) gamykla, bus baigti iki 2018 m. pabaigos. Į pirmąjį statybų etapą koncernas investuos 22 mln. eurų.

Logistikos centre bus sandėliuojama ir paskirstoma 4 koncerno SBA baldų fabrikų – „Klaipėdos baldų“, „Germanikos“, „Šilutės baldų“ ir „Visagino linijos“ produkcija, kuri vėliau iškeliaus užsakovams po visą pasaulį.

Planuojama, kad logistikos centre ateityje bus taip pat centralizuotai priimama bei po fabrikus paskirstoma baldų gamybai reikalinga žaliava.

Komponentų gamykloje bus gaminamos atskiros baldų dalys ir įvairios namų interjero detalės.

„Mūsų svarbiausias tikslas – optimizuoti tiekimo grandinę ir padidinti ne tik SBA baldų fabrikų, bet ir viso regiono baldininkų konkurencingumą pasaulinėse rinkose. Centralizuota logistika leis ženkliai efektyviau užpildyti produkcija krovininius automobilius ar konteinerius, krovinį formuojant iš skirtingų fabrikų gaminių“, – pranešime spaudai cituojamas SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

SBA logistikos centras teiks paslaugas ne tik koncernui priklausantiems fabrikams, bet ir kitiems Lietuvos gamintojams, dirbantiems su tarptautiniais mažmeninės baldų prekybos tinklais.

„Toks bendradarbiavimas ir galimybė sumažinti transportavimo kaštus didintų visos Lietuvos konkurencingumą ir leistų šioje srityje dar aktyviau konkuruoti su Lenkijos ir kitų Vidurio Europos šalių gamintojais“, – įsitikinęs E. Valentinavičius.

Planuojama, kad SBA logistikos centras bus vystomas trimis etapais, palaipsniui didinant tiek sandėliavimui skiriamus plotus, tiek ir plečiant baldų komponentų gamybą.

„Jau šiandien SBA baldų fabrikuose yra įdiegtos moderniausios RFID, arba objekto žymėjimo ir sekimo sistemos  technologijos, leidžiančios išvengti klaidų priimant ir pakraunant krovinius. Tačiau centriniam sandėliui ieškome dar didesnį efektyvumą užtikrinančių sprendimų“, – sako SBA koncerno viceprezidentas.

Šiuo metu koncerno komanda kartu su logistikos procesų specialistais atlieka paruošiamuosius projekto įgyvendinimo darbus – SBA baldų fabrikų vidinių logistikos srautų analizę, projektuoja pastatą, jo vidaus išdėstymą, privažiavimo aikšteles, planuoja vietą antrajam ir trečiajam logistikos centro plėtros etapams.

Planuojama, kad trečiasis, paskutinis, logistikos centro etapas bus baigtas įgyvendinti 2027 m., o bendras sandėlio plotas sieks 9 ha.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

Ant stogo montuojama didžiausia Baltijos šalyse saulės jėgainė

Ant Klaipėdos rajone veikiančios SBA grupei priklausančios baldų gamybos įmonės „Inno Line“ stogo montuojamos saulės jėgainės galia sieks 3,5 MW. ...
2024-06-06
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Mums rašo

SBA grupės savanorystės banga pasiekė ir „Vyturio“ progimnaziją

Mokslo metų pradžioje progimnazijos aktyviausieji mokiniai išsikėlė tikslą – turėti kūrybinę erdvę, kurioje galėtų ne tik atsikvėpti, bet ir kurti, ...
2024-05-08
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

Šilumos kaina Klaipėdoje - didžiausia tarp didmiesčių

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba skelbia, kad kovą vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 7,07 ct/kWh (be PVM). Tuo metu ...
2024-03-01
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This