P0

Verslas

Šalia Klaipėdos – didžiulis SBA logistikos centras

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-19


Baldų fabrikus valdantis koncernas SBA pranešė 2018 m. pavasarį šalia Klaipėdos pradėsiantis logistikos centro ir baldų komponentų gamyklos statybas.

SBA logistikos centras teiks paslaugas ne tik koncernui priklausantiems fabrikams, bet ir kitiems Lietuvos gamintojams, dirbantiems su tarptautiniais mažmeninės baldų prekybos tinklais. Ben Kercx (pixabay.com) nuotr.

Planuojama, kad pirmasis statybų etapas, kurio metu iškils 28 000 kv. m. ploto SBA baldų grupės centrinis sandėlis ir 12 000 kv. m. baldų komponentų (komplektuojančiųių dalių) gamykla, bus baigti iki 2018 m. pabaigos. Į pirmąjį statybų etapą koncernas investuos 22 mln. eurų.

Logistikos centre bus sandėliuojama ir paskirstoma 4 koncerno SBA baldų fabrikų – „Klaipėdos baldų“, „Germanikos“, „Šilutės baldų“ ir „Visagino linijos“ produkcija, kuri vėliau iškeliaus užsakovams po visą pasaulį.

Planuojama, kad logistikos centre ateityje bus taip pat centralizuotai priimama bei po fabrikus paskirstoma baldų gamybai reikalinga žaliava.

Komponentų gamykloje bus gaminamos atskiros baldų dalys ir įvairios namų interjero detalės.

„Mūsų svarbiausias tikslas – optimizuoti tiekimo grandinę ir padidinti ne tik SBA baldų fabrikų, bet ir viso regiono baldininkų konkurencingumą pasaulinėse rinkose. Centralizuota logistika leis ženkliai efektyviau užpildyti produkcija krovininius automobilius ar konteinerius, krovinį formuojant iš skirtingų fabrikų gaminių“, – pranešime spaudai cituojamas SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

SBA logistikos centras teiks paslaugas ne tik koncernui priklausantiems fabrikams, bet ir kitiems Lietuvos gamintojams, dirbantiems su tarptautiniais mažmeninės baldų prekybos tinklais.

„Toks bendradarbiavimas ir galimybė sumažinti transportavimo kaštus didintų visos Lietuvos konkurencingumą ir leistų šioje srityje dar aktyviau konkuruoti su Lenkijos ir kitų Vidurio Europos šalių gamintojais“, – įsitikinęs E. Valentinavičius.

Planuojama, kad SBA logistikos centras bus vystomas trimis etapais, palaipsniui didinant tiek sandėliavimui skiriamus plotus, tiek ir plečiant baldų komponentų gamybą.

„Jau šiandien SBA baldų fabrikuose yra įdiegtos moderniausios RFID, arba objekto žymėjimo ir sekimo sistemos  technologijos, leidžiančios išvengti klaidų priimant ir pakraunant krovinius. Tačiau centriniam sandėliui ieškome dar didesnį efektyvumą užtikrinančių sprendimų“, – sako SBA koncerno viceprezidentas.

Šiuo metu koncerno komanda kartu su logistikos procesų specialistais atlieka paruošiamuosius projekto įgyvendinimo darbus – SBA baldų fabrikų vidinių logistikos srautų analizę, projektuoja pastatą, jo vidaus išdėstymą, privažiavimo aikšteles, planuoja vietą antrajam ir trečiajam logistikos centro plėtros etapams.

Planuojama, kad trečiasis, paskutinis, logistikos centro etapas bus baigtas įgyvendinti 2027 m., o bendras sandėlio plotas sieks 9 ha.


  2017-10-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt