P0

Svarbu, Švietimas

Sumuštinių diena: neįgalūs vaikai rinks lėšas patys sau

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-22


Spalio 27 d. 9–11 val. Klaipėdos Litorinos mokyklos (Smiltelės g. 22) auklėtiniai visus miestiečius ir uostamiesčio svečius kvies vaišintis pačių darytais sumuštiniais. Iniciatyvos metu surinktos lėšos bus skirtos interaktyviai ugdymo priemonei įsigyti, kuri taip reikalinga specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams.

Palmiros Mart nuotr.

„Porą metų darėme Pyragų dieną, tačiau ne visi mūsų mokiniai gali saldėsius valgyti. Todėl nusprendėme daryti taip, kaip daro užsienio valstybėse: pavyzdžiui, organizuoja NATO dienai paminėti skirtą sumuštinių dieną. Taip universaliau, nes sumuštinių gali būti įvairių“, – smagaus sumanymo idėją paprastai aiškina Litorinos mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Renata Aglinskienė.

Praėjusių metų rugsėjo pabaigoje portalas VERSLI MAMA šioje mokykloje lankėsi kartu su interaktyvaus žaidimo Raidelių namai kūrėja Rūta Vitkevičiene. Žaidimas, skirtas gestų kalbai mokytis, sulaukė puikaus pedagogių įvertinimo.

Švietimo vidus

Ta pačia proga viešnios apžiūrėjo ir mokyklą, kuri joms pasirodė neįprastai jauki. Pasak Skaidrės Vainikauskaitės-Tomaševičienės, mokyklos, dirbančios su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais, paprastai įsivaizduojamos kaip niūros ir nemielos, o čionykščių mokytojų atsidavimas ir pasiaukojimas profesijai – begalinis ir žavintis.

Litorinos mokyklą lankantiems vaikams yra skiriama daug individualių užsiėmimų: jiems paslaugas teikia logopedai, mokytojų padėjėjai, specialieji pedagogai, kineziterapeutas, kaniterapijos specialistas ir kt. darbuotojai. Mokinio krepšelyje esančių lėšų neužtenka reikiamoms priemonėms įsigyti, o kartais net ir tokį sunkų darbą dirbančių specialistų paslaugoms apmokėti. Panašios socialinio verslo akcijos šiai mokyklai – tai galimybė prisidurti taip stokojamų lėšų.


1995 metais įkurtoje Litorinos mokykloje net dvidešimt metų mokėsi tik klausos negalią turintys vaikai. Ilgainiui mokyklos neaplenkė visą Lietuvą apėmusi demografinė problema – masinė emigracija smarkiai sumažino ir kurčiųjų bendruomenės skaičių. Antra mokinių skaičiaus mažėjimo priežastis – klausą padedančių kompensuoti technologijų tobulėjimas: kochlearinės implantacijos, modernūs skaitmeniniai klausos aparatai daugumai klausos sutrikimą turinčių vaikų suteikė galimybę ugdytis kartu su girdinčiaisiais visiškos integracijos būdu. Todėl prieš kelerius metus mokykla pakeitė savo profilį: atidarė naujas klases vaikams, turintiems kitokių raidos, elgesio ir emocijų sutrikimų.

Visus, kurie ketina atvykti paskanauti sumuštinių tiesiai į mokyklą, administracija prašo apie savo dalyvavimą iki spalio 24 d. pranešti telefonu 8 46 34 59 11.

Neturintiems galimybių atvykti ir paskanauti sumuštinių, interaktyviai priemonei įsigyti skirtą paramą galima pervesti į Klaipėdos Litorinos mokyklos paramos sąskaitą: LT62 4010 0423 0114 7920.


  2017-10-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt