Apynasrio kompostuotojams uždėti nepavyko

Svarbu, Verslas
Avatar photoMartynas Vainorius
2017-10-23

Uostamiesčio aplinkosaugininkai bandė apriboti laikomų atliekų kiekius nemaloniais kvapais garsėjančioje Dumpiuose esančioje bendrovės „Branda LT” kompostavimo aikštelėje, tačiau verslininkų pasitelkti advokatai sugebėjo Klaipėdos apygardos administracinio teismo teisėjų kolegijai įrodyti, jog įmonė nieko nepažeidė.

Teismas konstatavo, kad jau kompostuojamos atliekos negali būti laikomos atliekomis… Crystalclear (wikimedia.org) nuotr.

Ar skųs tokį Klaipėdos teismo sprendimą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui aplinkosaugininkai pasakyti dar negali, nes nutartis jų dar nepasiekė.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas šių metų vasarį buvo atlikęs neplanuotą patikrinimą „Branda LT” aikštelėje ir surašė privalomąjį nurodymą. Jame buvo konstatuota, kad aikštelėje galima laikyti ne daugiau kaip 2 070 t atliekų, o verslininkai laikė 5 763 t. Tad „Branda LT” buvo įpareigota normą viršijantį atliekų kiekį „sutvarkyti pagaminant sertifikuotą produktą arba perduodant atliekų tvarkytojams, turintiems teisę tvarkyti šias atliekas”.

Tačiau verslininkai su tokiu nurodymu nesutiko ir kreipėsi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą. Jų advokatai aiškino, kad jau apdorojamos atliekos negali būti laikomos atliekomis, tad patikrinimo metu aikštelėje esą buvo tik 1763,06 t nesutvarkytų atliekų, dar nepatekusių į kompostavimo procesą. Likęs kiekis buvo kompostuojamas kaupuose ir jis esą jau negali būti vertinamas kaip laikomos atliekos.

Teisėjų kolegiją, kurią sudarė teisėjos Dalia Gumuliauskienė, Eglė Kiaurakytė ir Vida Stonkuvienė, tokie argumentai įtikino. Kartu jos dar pasirėmė  atliekų tvarkymo srities specialistės, UAB „Ekokonsutacijos“ projektų vadovės I. M. išvadomis. Ji taip pat nurodė, kad jeigu atliekos būtų skaičiuojamos taip, kaip tai darė KRAAD, „Branda LT” neturėtų galimybės per metus sukompostuoti 24 000 t biologiškai skaidžių atliekų – veikti pilnu pajėgumu, kuriam buvo suprojektuota aikštelė.

Tad teisėjų kolegija patenkino „Branda LT“ skundą ir panaikino KRAAD nurodymą.

Toks sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Ar tai darys KRAAD vadovas Andrius Kairys pirmadienį ryte atsakyti dar negalėjo. Pasak jo, nutartis departamento dar nepasiekė. Kai ją gaus, aplinkosaugininkai išnagrinės išdėstytus argumentus ir spręs ką daryti.

„Pastaruoju metu skundų dėl „Branda LT” veiklos nesame sulaukę. Kvapai labiau yra Visuomenės sveikatos centro kompetencija, tačiau ir mes nuolat bendraujame su įmone, rekomenduojame aplinkosauginių reikalavimų paisyti netgi labiau nei nurodoma teisės aktuose”, – sakė A. Kairys.

Norėtumėte, kad mes pirmi Jums praneštume daugiau tokių naujienų? Paremkite “Atvirą Klaipėdą”, nes skaitytojų parama – vienintelis mūsų pajamų šaltinis.
Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aplinkosauga, Svarbu

Leido iškirsti 45 medžius

„Želdiniai trukdys saulės elektrinės modulių pastatymui, taip pat mes šešėlį saulės elektrinės moduliams, kas ženkliai sumažins elektros gamybos pajėgumus, – ...
2024-04-12
Skaityti daugiau

Regionas

Vėl dalins kompostą

Kaip jau įprasta, kovą Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) vėl kviečia visus norinčius pasiimti iš žaliųjų atliekų pagamintą kompostą. ...
2024-03-13
Skaityti daugiau

Verslas

„Brandos” sąvartyną barstys „Klaipėdos energijos” pelenais

Uostamiesčio savivaldybės valdoma AB „Klaipėdos energija“ pasirašė 24,2 tūkst. eurų vertės sutartį su UAB „Branda LT“, kuri dažnai viešai yra ...
2024-01-19
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This