P0

Miestas

Renkami nauji seniūnaičiai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-23


Klaipėdoje prasideda nauji seniūnaičių rinkimai – kandidatai jau registruojami nuo  spalio 13 d., registracija tęsis iki spalio 27 d. Nauji rinkimai organizuojami tose seniūnaitijose, kuriose nebuvo iškeltų kandidatų.

Kandidatus į seniūnaičius gali siūlyti tik tos seniūnaitijos, kuriose renkamas seniūnaitis, gyventojai ir bendruomeninės organizacijos. Gyventojai ir bendruomeninės organizacijos, norinčios pasiūlyti kandidatą į seniūnaičius, turėtų kreiptis į savivaldybės Vieno langelio ir e. paslaugų poskyrį (116 kab.) arba siųsti savo siūlymus elektroniniu paštu info@klaipeda.lt. Kandidatai, turintys raštą, įrodantį, kad jo kandidatūrą siūlo bendruomeninės organizacijos ar gyventojai, taip pat turėtų atvykti į savivaldybę, 116 kabinetą. Gyventojai, pageidaujantys užsiregistruoti į kandidatus, turėtų užpildyti nustatytas formas, taip pat pateikti trumpą gyvenimo aprašymą, nuotrauką dokumentams.

Kandidatu į seniūnaičius gali būti tik pilnametis seniūnaitijos gyventojas, ten deklaravęs gyvenamąją vietą. Taip pat numatoma, kad seniūnaičiu negalės būti renkamas asmuo, teismo pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir turintis neišnykusį ar nepanaikintą teistumą, savivaldybės tarybos narys, Savivaldybės administracijos direktorius, savivaldybės kontrolierius, Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas, asmuo, kuris teismo pripažintas neveiksniu tam tikroje srityje.

Baigus kandidatų registraciją ir patikrinus jų duomenis, lapkričio 7 dieną numatoma patvirtinti kandidatų sąrašą. Jis bus paskelbtas viešai, o lapkričio 13–30 dienomis jau vyks gyventojų apklausa. Išrinktais seniūnaičiais bus laikomi tie kandidatai, kurie surinks daugiausiai savo seniūnaitijos gyventojų parašų. Parašus rinks patys kandidatai.

Dabar 55 Klaipėdos seniūnaitijose visuomeniniais pagrindais dirba 19 seniūnaičių.

Seniūnaičių rinkimų Klaipėdos miesto savivaldybėje grafikas

1. Informacijos dėl seniūnaičių rinkimų Klaipėdos miesto savivaldybėje paskelbimas Iki 2017 m. spalio 7 d.
2. Kandidatų į seniūnaičius registracija 2017 m. spalio 13–27 d.
3. Registruotų kandidatų duomenų patikrinimas 2017 m. spalio 30 d.–lapkričio 3 d.
4. Kandidatų į seniūnaičius sąrašo patvirtinimas 2017 m. lapkričio 7 d.
5. Gyventojų apklausos dėl seniūnaičių rinkimo vykdymas 2017 m. lapkričio 13–30 d.
6. Gyventojų apklausos rezultatų tikrinimas 2017 m. gruodžio 1 d.–8 d.
7. Išrinktų seniūnaičių sąrašo patvirtinimas ir paskelbimas 2017 m. gruodžio 12 d.

 


2017-10-23

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt