P0

Sportas, Svarbu

Osvaldas Kurauskas pasiekė pergalę prieš “Neptūną”

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2017-10-23


Vasario viduryje iš Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio klubo direktoriaus pareigų atleistas Osvaldas Kurauskas Klaipėdos apylinkės teisme įrodė, kad tai buvo padaryta neteisėtai.

Anot teismo, Osvaldas Kurauskas. buvo atleistas neteisėtai – tai turėjo padaryti ne valdyba, o įstaigos steigėjai Martyno Vainoriaus nuotr.

Nuo 2010-ųjų liepos “Neptūnui” vadovavęs O. Kurauskas Klaipėdos apylinkės teismui buvo pateikęs ieškinį dėl atleidimo iš darbo pripažinimo neteisėtu, grąžinimo į darbą ir vidutinės darbo užmokesčio už priverstinės pravaikštos laiką priteisimo. Atsakovas šioje byloje buvo VšĮ „Neptūno krepšinio klubas“. Valdybos nariai – Arnoldas Šileika, Valentinas Greičiūnas,  Jonas Dumašius, Edmondas Dargis,  Antanas Gricius, Rimantas Taraškevičius,  Gintaras Dirkstys ir Arūnas Tuma – buvo tapę atsakovais dėl to, kad klubas buvo pateikęs priešieškinį.

Bylą nagrinėjusi teisėja Larisa Šimanskienė šį ieškinį patenkino iš dalies. O. Kurauskas į darbą negrąžinamas, bet jam VšĮ turi sumokėti kompensaciją – 4 mėnesių vidutinį atlyginimą (15 866,76 Eur). Vieno mėnesio suma turi būti išmokama nedelsiant. Taip pat O. Kurauskui  priteista atlyginti bylinėjimosi išlaidas – 2 163,47 Eur iš klubo savininkų (Klaipėdos miesto krepšinio sporto klubo „Neptūnas“) ir 2 804,47 Eur iš atsakovės – VšĮ „Neptūno krepšinio klubas“. O. Kurauskas teigė patyręs didesnių bylinėjimosi išlaidų (6 900 Eur), tačiau teismas vadovaudamasis rekomendacijomis priteisė mažiau nei jis pageidavo.

“Atsakovė nusprendė, kad atleisti klubo vadovą užtenka valdybos posėdžio, tačiau ankstesnė praktika rodo, kad tokius klausimus spręsdavo visuotinis narių susirinkimas”, – sprendimą aiškino teisėja.

Anot jos, vadovaujantis teismų praktika, priteistas 4 mėnesių vidutinis atlyginimas, o ne už visą laikotarpį iki sprendimo paskelbimo, nes gana ilgai užtruko pats ieškinio nagrinėjimas.

Asociacija Klaipėdos miesto krepšinio sporto klubas „Neptūnas“, kuriai priklauso VšĮ, byloje teigė, kad buvęs klubo direktorius nuo 2011 m. be valdybos pritarimo nuolat pats sau didino mėnesinį atlyginimą. Tad klubas iš O. Kurausko bandė prisiteisti neva 58 895 Eur siekiančią žalą.

Visgi faktiniai bylos duomenys, anot teisėjos, rodo, kad valdybos nariai žinojo apie tai, koks buvo atlyginimas – jiems nuo 2016 m. kas mėnesį buvo siunčiamos finansinės ataskaitos, kuriuose buvo matyti ir direktoriaus atlyginimas. Be to, visą laikotarpį, kai buvo priimami sprendimai, valdyboje buvo ir V. Greičiūnas, kuris tikrai turėjo žinoti šias aplinkybes. Teismas konstatavo, jog O. Kurauskas savo darbo sutarties pakeitimus, kuriais jam buvo padidintas darbo užmokestis, atliko ne savo nuožiūra, o įgyvendindamas valdybos posėdžių sprendimus. Tad klubo ieškinys O. Kurauskui dėl tariamos žalos buvo atmestas.

Taip pat buvo atmestas klubo reikalavimas buvusiems ir esamiems valdybos nariams. Buvo prašoma panaikinti jų sprendimus, kuriais O. Kurausko alga buvo palaipsniui didinama nuo 4 000 Lt iki  3 000 Eur negaliojančiais nuo priėmimo momento ir priteisti bylinėjimosi išlaidas. Teismas konstatavo, kad yra praleistas ieškinio senaties terminas, todėl jis atmestinas kaip nepagrįstas. Negana to, konstatuota, kad šie valdybos nariai šioje byloje nėra tinkami atsakovai

“Neptūno” klubo direktorius Artūras Žalys per atstovus perdavė, kad pirmiau reikia detaliau susipažinti su teismo sprendimu ir tada bus mąstoma, ar jį skųsti. O. Kurauskas sakė dar svarstysiantis, kaip elgtis toliau, tačiau sakė besidžiaugiantis, kad “teisybė triumfavo ir buvo atmestas nepagrįstas “Neptūno” ieškinys”.


  2017-10-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt