Sveikata

Jūrininkų ligoninės medikai kviečia į žygį prieš insultą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-25


Kasmet nuo insulto pasaulyje miršta 5 mln. gyventojų. Vien Lietuvoje ši liga nusineša apie 2,5 tūkst. gyvybių. Dauguma insultą patyrusių žmonių visą likusį gyvenimą jaučia liekamuosius ligos reiškinius, didelė dalis tampa neįgalūs.

Medikai skelbia, kad 90 proc. insultų lemia 10 pagrindinių veiksnių, iš kurių didžiosios dalies galima išvengti, bet žmonės nežino arba nepaiso elementariausių dalykų. Todėl insultą per gyvenimą patiria vienas iš šešių žmonių.

Organizatorių nuotr.

Spalio 29-oji – Pasaulinė insulto diena, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į šias problemas.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai šia proga rengia akciją „Nebūk šeštas“ ir organizuoja pėsčiųjų žygį per miestą – nuo „Studlendo“ iki Atgimimo aikštės.

Atgimimo aikštėje veiks improvizuotas gydytojo neurologo konsultacijų kabinetas. Medikai ne tik supažindins visuomenę su galvos smegenų insulto rizikos veiksniais, pirmaisiais simptomais ir būtinybe kuo skubiau kviestis greitąją pagalbą, bet ir primins, kaip galima išvengti insulto.

Tokius žygius medikai rengė bei klaipėdiečius jungtis kvietė pernai bei užpernai.

Šiemet medikai taip pat kviečia kartu pajudėti, daugiau sužinoti apie sveiką gyvenseną ir dalintis žiniomis su kitais.

Renginys vyks spalio 30 d., 15 val. Startas „Studlendo“ automobilių stovėjimo aikštelė prie Klaipėdos universiteto iškabos (Herkaus Manto g. 84).


2017-10-25

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt