P0

Kriminalai ir nelaimės

Suduotas smūgis nelegaliems lombardams: rasta 400 000 grynųjų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-25


Klaipėdos kriminalistai įtaria, jog lombardai Klaipėdoje, Gargžduose, Palangoje, Kretingoje, Šilutėje, Telšiuose, Plungėje, Kaune, Marijampolėje, Alytuje ir kituose miestuose užsiiminėjo vogtų daiktų supirkimu ir realizavimu.

Klaipėdos policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyba, bendradarbiaudama su Lietuvos kriminalinės policijos biuru, Finansinių nusikaltimų tyrimo valdyba ir kitų apskričių policijos komisariatais, atliko didelio masto tiriamąjį darbą dėl galimai neteisėtos lombardų Klaipėdos apskrityje ir kituose Lietuvos miestuose veiklos ir sulaikė 14 organizuotos grupės narių.

Sulaikant dalyvavo 150 policijos pareigūnų

Ilgą laiką tikrindami galimai nusikalstamą lombardų Klaipėdos apskrityje ir visoje Lietuvoje veiklą bei turėdami duomenų, jog lombardų darbuotojai, žinodami apie atnešamus vogtus daiktus juos superka, pareigūnai surinko duomenis, leidžiančius įtarti 15 asmenų  užsiiminėjus tokia nelegaliai veikla. Jie buvo pasiskirstę vaidmenimis – 4 organizatoriai, du apskaitininkai, du buhalteriai, vykdytojai, įtariamieji, įkūrę šešias įmones, supirkinėjo vogtas vertybes bei jas perpardavinėjo.

Taip pat nustatyta, kad šios tipo lombarduose buvo apgaulingai tvarkoma buhalterija, dokumentai neįtraukti į  supirktų daiktų į apskaitą.

Iš viso kriminalistai kartu su FNTT, „ARO“ bei kitų tarnybų pareigūnais atliko kratas 83 vietose – įmonėse, įtariamųjų namuose visoje Lietuvoje, automobiliuose, pareiškė įtarimus 15 asmenų, 14 iš jų sulaikyti. Atliekant kratas ir sulaikant įtariamuosius pasitelkta apie 150 policijos ir kitų tarnybų pareigūnų.

Rado didžiules pinigų sumas ir daug vertybių

Kratų lombardų patalpose, įtariamųjų namuose ir automobiliuose metu aptikta apie 400 000 neapskaitytų grynųjų pinigų – vieno įtariamojo namuose Klaipėdos mieste rasta net 214 000, kaip įtariama, neteisėtu būdu įgytų eurų. Pareigūnai aptiko ir apie 50 kg neapskaityto aukso  bei apie 70 kg sidabro gaminių. Dalis aukso gaminių buvo išardyti – paruošti perlydymui,  rasta ir jau išlydyto aukso. Kratų metu pareigūnai aptiko ir senovinių, įtariama, vogtų vertingų monetų – devynias auksines ir 268 sidabrines monetas. Taip pat rasta, kaip įtariama, vogtų mobiliojo ryšio priemonių ir statybinių įrankių.

 


  2017-10-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt