P0

Miestas

Pirmoji Melnragė taps patrauklesnė lankytojams

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2017-10-26


Platesnis, patogesnis takas, vedantis prie jūros, treniruokliai, vaikų žaidimo bei apžvalgos aikštelės, nuo šabakštynų išvalytos kopas – tai tik dalis darbų, kuriuos numatoma įgyvendinti, sutvarkius šalia šiaurinio molo kuriamą Melnragės parką.

Ketvirtadienį popiet miesto Savivaldybės administracijos atsakingi darbuotojai su projektuotojais  aptarė jau į pabaigą einančius šio parko projektinius sprendinius.

Po pasitarimo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova „Atvirai Klaipėdai“ sakė, kad, „mūsų vertinimu, projektuotojai dirba atsakingai“.

Melnragė iš paukščio skrydžio. Martyno Vainoriaus nuotr.
Želdinių beveik nelies

Šalia šiaurinio molo esančios prieškopės ir užkopės sutvarkymo projektą rengia UAB „Želdynai“, į pasitarimą kviestas architektas atsivedė ir profesionalų miškininką.

„Projektuotojai labai atsakingai pasižiūrėjo į želdynus“, – pasidžiaugė pasitarimo dalyvė. Pasak jos, šioje vietoje miškininkai išskyrė dvi želdinių grupes – jaunesniuosius, sodintus maždaug prieš 18-20 metų (tai paprastosios pušys, šaltalankiai, laukinės rožės ir kt.) bei netoli gyvenamųjų namų esančius brandžius medžius, kuriems jau per 40 metų. Pastarųjų ketinama išvis neliesti, nebent po nuodugnesnės apžiūros būtų surasta puvėsio ir kitokių ligų, o tankiai susodintas, į  šabakštynus pavirtusias pušis bei krūmynus ketinama išvalyti – tam, kad atsirastų daugiau šviesos ir erdvės tiems patiems želdiniams tvarkingai augti.

Sutvarkys takus, įrengs žaidimų aikšteles

Projektuotojai pasiūlė naujai sutvarkyti ir išdėstyti pėsčiųjų takus. Pasak jų, už kopagūbrio nuteistas pėsčiųjų takas, vedantis link jūros, šiuo metu yra per siauras, (1 m 20 cm ), juo nepatogu naudotis ne tik pėstiesiems, bet ir mamoms su vežimėliais ar dviratininkams. Pagal projektą jis bus praplatintas, o keturiose aukščiausiose jo vietose ketinama įrengti poilsio – apžvalgos aikšteles su suoliukais, kad žmonės galėtų grožėtis priešais atsiveriančia jūra.

Taip pat planuojama nutiesti naujus pėsčiųjų takus per patį parką, einant link Molo g. Šių takų susikirtimo vietose numatyta įrengti aktyviam sportui pritaikytas vaikų žaidimo aikšteles, įvairias laipynes, pastatyti naujus suoliukus, treniruoklius, mažosios architektūros akcentus.

„Pirmosios Melnragės parko projektavimo darbai turėtų būti baigti jau šiemet, o kitais metais ieškosime rangovų projektui įgyvendinti“, – „Atvirai Klaipėdai“ sakė E. Mantulova.


2017-10-26

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt