P0

Kultūra

Klaipėdos lėlių teatre – premjera

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-29


Klaipėdos lėlių teatras lapkritį pristatys psichologinio, filosofinio lėlių spektaklio suaugusiesiems „Malina“ premjerą, kurią režisuoja jauna lėlių teatro kūrėja Aušra Bakanaitė.

Lėlių teatro studijas Klaipėdos universitete baigusi A. Bakanaitė vaidina daugelyje Klaipėdos lėlių  teatro spektaklių, yra edukacinės programos „Lėlių teatro magija“ bei spektaklio vaikams „Mama“ režisierė. Sukurti spektaklį „Malina“ menininkę įkvėpė  Ingeborgos Bachman psichologinis intelektualinis romanas, nagrinėjantis sudėtingą žmogaus vidinį pasaulį, jo jausmus, baimes, santykius tarp vyro ir moters.

„Mūsų vidinis gyvenimas – tarsi atskiras kambarys, kuriame niekada nebūna ramu, verda nuolatinė kova tarp jausmų ir proto. Prieštaravimai  mus dažnai gąsdina, neramina, bet kartu ir augina, be jų neįmanomas virsmas“, – sako A. Bakanaitė.

Persikelti ir pažinti sudėtingą vidinį moters pasaulį spektaklyje padės įmantriai naudojamos lėlių teatro priemonės: kaukės, šešėliai, objektai, atmosferinė erdvės transformacija.

Režisierė įspėja, kad spektaklis „Malina“ žymėtinas S ženklu, nes jame bus ir slogių, ir siaubo elementų.

„Visi mes turime ir tamsiąją savo pusę, kurios nenorime parodyti. Tačiau ji taip pat įdomi. Man yra baisu, kai žmonės izoliuojasi, užsidaro savyje. Todėl, pasirinkau lėlių teatrą, kaip priemonę, atskleisti žmogaus daugialypiškumą. Jis taip pat padeda spektakliui suteikti daugiau vilties. Nenorime, kad žiūrovai išeitų prislėgti negatyvių emocijų“, – sakė režisierė.

Spektaklyje dalyvauja Klaipėdos lėlių teatro kūrėjai Monika Mikalauskaitė, Vytautas Kairys. Agnė Pulokaitė padeda išnarplioti istoriją. Pirmą kartą su lėlių teatru bendradarbiauja  scenografas ir dailininkas Andrius Tarasevičius, kompozitorius Matas Saladžius bei choreografas Taurūnas Baužas.

Kultūros straipsnių vidus

Kurti lėlių spektaklius ne tik vaikams, bet įvairaus amžiaus publikai nuo mažiausių kūdikių iki senjorų Klaipėdos lėlių teatras pradėjo vienas pirmųjų Lietuvoje.  Šio teatro scenoje gimė spektakliai suaugusiesiems „Juoba“, „Šalia“ (režisierė Gintarė Radvilavičiūtė). Šiais metais  į suaugusiųjų auditoriją atsigręžė ir uostamiesčio lėlininkų organizuojamas festivalis „Materia Magica“.

Spektaklio „Malina“ premjera Klaipėdos lėlių teatre (Vežėjų g. 4)  bus rodoma lapkričio 10,  18, 24 d. 18 val.


2017-10-29

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt