P0

Uostas ir jūra

“Sėlį” remontuoja Klaipėdoje

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2017-10-30


Danijoje įsigytas ir pernai Lietuvai perduotas „Flyvefisken” klasės laivas  P15 „Sėlis“ šiuo metu remontuojamas AB “Klaipėdos laivų remontas” (KLR) doke, tebestovinčiame šalia Kruizinių laivų terminalo. Tai pirmieji tokie darbai atliekami po to, kai laivas ėmė tarnauti Lietuvai. Lietuvos kariuomenei jie atsieis 807 541 Eur su PVM.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Karinių jūrų pajėgų kmd. ltn. Ramūno Kažersko teigimu, dokiniai remontai planuojami iš anksto ir  atliekami tik jei būtinas laivo iškėlimas virš vandens lygio doko pagalba.

“Tokio remonto metu atliekami laivo sraigtų, vairo plunksnų, povandeninės laivo dalies įrenginių remontas, vertinama povandeninės korpuso dalies būklė, atliekami dažymo darbai”, – “Atvirai Klaipėdai” sakė R. Kažerskas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Jis informavo, kad atviras konkursas “Sėlio” remontui buvo paskelbtas dar gegužę. Prie pirkimo buvo prisijungę 6 tiekėjai, tačiau pasiūlymą pateikė vienintelis KLR. Su juo pasirašytoje sutartyje nurodoma, kad darbai turi būti atlikti per 3 mėnesius.

KLR vadovas Alvydas Butkus sakė, kad tai nėra pirmas kartas, kai įmonė remontuoja kariškių laivą.

“Esame sukaupę tokių darbų patirtį, ypač dirbant su plastiko korpusais, kokį turi ir “Sėlis”. Jokių papildomų reikalavimų dėl saugumo ar kitų sąlygų dalyvaujant tokiame konkurse nėra, laivas į remontą atplaukia nuginkluotas”, – sakė A. Butkus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Laivas į įmonės doką buvo pakeltas maždaug prieš dvi savaites, remontą tikimasi baigti iki Naujųjų.

Danijoje statytas „Flyvefisken“ klasės laivas, pakrikštytas P15 “Sėlis”,  Lietuvai buvo perduodamas vadovaujantis 2016 m. rugsėjį Lietuvos kariuomenės bei Danijos kariuomenės aprūpinimo ir logistikos organizacijos atstovų pasirašyta sutartimi. Pagal ją, Lietuvos kariuomenė įsigijo laivą P15 ir dvi patruliniams laivams skirtas povandeninių laivų sekimo sonarų sistemas. Viso įsigijimo projekto vertė siekė 6,5 mln. eurų.

P15 jūroje – pakeliui į Klaipedą. Vyr. jūreivio Henriko Grigaliūno nuotr.

Įsigytas P15 buvo dvigubai naujesnis nei iki tol naudotas senasis “Sėlis” (P32), Lietuvai tarnavęs nuo 2001 m. Jis jau buvo techniškai pasenęs, kildavo sunkumų aprūpinant laivą atsarginėmis dalimis.

Šiuo metu Lietuvos karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilės Patrulinių laivų divizioną sudaro keturi vienodo tipo „Flyvefisken” klasės laivai – P11 „Žemaitis”, P12 „Dzūkas”, P14 „Aukštaitis” ir P15 „Sėlis“.

Pasak R. Kažersko, perspektyviniai planai dėl laivuose atliekamų dokinių remontų sudaromi sistemingai, tačiau jie neviešinami.


  2017-10-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt