Kultūra

Bibliotekoje – spektaklis “Klounas ir jūra”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-31


Lapkričio 11-ąją, 12 val., Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) bus rodomas nemokamas spektaklis ,,Klounas ir jūra“.

Anot organizatorių pranešimo, tai šmaikšti seno klouno Bomo istorija vaikams ir tiems kas save vadina suaugusiais.

“Pasirinkta spektaklio-koncerto forma suteikia jam muzikalaus lengvumo ir išdykėliško šėlsmo, žaismingumo. Linksma klouno istorija apie jo vaikystės namą ant jūros kranto su nepaprastais jo gyventojais ir spalvingomis jų istorijomis. Istorijomis, kurias lydi ypatingos spektaklio lėlės, autentiškas šimtmetinis lagaminas, senovinio muzikos instrumento rylos melodijos (vienintelio Lietuvoje). O jas pasakoti klounui padeda patys mažieji žiūrovai pavirsdami tai choru, tai jaunaisiais rylininkais ar seno kiemo linksmais muzikantais…

Sena ir išdykusi katinų pora, balerina, dainuojanti karvė, gyva pelytė, smuikininkas Žiogas tai tie spektaklio personažai kurie klouno Bomo vaikystę padarė laimingą. Kaip vaikystę padaryti laimingą? Štai pagrindinė spektaklio tema. Į ją bando atsakyti visi spektaklio dalyviai tarsi lenktyniaudami vienas su kitu savo nuotykiais ir mus nukeldami į klouno vaikystės praeitį. Kuri paties pasakotojo žodžiais tariant buvo ir yra šalis pilna stebuklų, svajonių ir tikro tikėjimo gerumu. Neišniekinto tikro grožio sala. Į kurią kelionė ir sugrįžimas, kas mes bebūtume, daro mus truputi išmintingesniais ir laimingais”, – rašoma pranešime.

Spektaklio autorius – Virginijus Vyšniauskas, gimęs Klaipėdoje, studijavęs Klaipėdos universitete, vėliau – A. Lunačiarskio teatro meno institute Maskvoje (GITIS). Yra pastatęs ne vieną spektaklį profesionaliuose ir mėgėjiškuose teatruose, išleido tris poezijos knygas (literatūriniame pasaulyje atpažįstamas kaip Liudas Pranciškus). Daugiau nei dešimt metų dėstė Klaipėdos universitete, daugiau kaip penkiolika metų įkūnija klouno Bomo personažą bendraudamas su vaikais koncertuose, popietėse, renginiuose.

 Lėlių ir scenografijos autorė – Lina Rekašienė.


2017-10-31

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt