P0

Miestas

Teismas duris atvėrė pradinukams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-31


Konstitucijos dieną Klaipėdos miesto apylinkės teisme lankėsi Klaipėdos licėjaus antrokai. Paminėti Lietuvos Konstitucijos 25-ojo gimtadienio mažieji sugužėjo su dovanomis: kiekvienas atsinešė po savo pieštą piešinį Lietuvai ir žaisliuką, skirtą teismo vaikų apklausos kambariui, praneša Klaipėdos miesto apylinkės tesimas.

Vaikams buvo suorganizuota ekskursija po teismą, jie apžiūrėjo posėdžių salę, nepilnamečių apklausos kambarį. Moksleiviai su dideliu džiaugsmu sėdo į teisėjo kėdę, su teisėjo darbu juos supažindino Klaipėdos miesto apylinkės teisėja Danutė Žvinklytė. Vaikai sužinojo, kas yra teismas, byla ir ko žmonės ateina į teismą.

Mokiniai taip pat dalyvavo animuotoje viktorinoje, kurios metu užtvirtino tai, ką naujo išgirdo apsilankę teisme, taip pat sužinojo apie svarbiausią Lietuvos Respublikos teisės aktą – Konstituciją, joje įtvirtintas pagrindines teises ir pareigas, valstybingumo simbolius, valstybės valdymo formą.

„Neabejotinai tądien įgytos žinios padės mažiesiems augti ištikimais ir atsakingais piliečiais. Džiugu, kad nuo mažens vaikai jau domisi valstybinėmis institucijomis, jų veikla ir svarbiausiu šalies įstatymu“, – sakė Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjo padėjėja Indrė Rinkevičiūtė – Andrulė.

Vaikai pasidžiaugė balionų „tortu“, saldumynais ir simboliškomis prisiminimo dovanėlėmis bei naujai įgytomis žiniomis.


2017-10-31

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt