P0

Kriminalai ir nelaimės

Tragiško likimo šeimos nariui – Temidės šansas

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2017-10-31


Prieš 14 metų nužudyto garsaus Klaipėdos advokato Ruslano Rožkovo sūnus Tachiras, dviejų uostamiesčio teismų pripažintas kaltu pasisavinus konsultacinės bendrovės “Logfina”, kuriai vadovavo, turtą, sulaukė šiokio tokio užtarimo Aukščiausiajame Teisme. Jis nurodė Klaipėdos apygardos teismui bylą nagrinėti iš naujo.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas 2016 m. birželį buvo pripažinęs T. Rožkovą kaltu ir skyrė 1506 Eur dydžio baudą bei priteisė atlyginti “Lofinai” 3571,9 Eur turtinės žalos bei 5 proc. dydžio palūkanas.

Po keleto mėnesių T. Rožkovo skundą išnagrinėjusi Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija jį atmetė. Tad nuteistasis pateikė kasacinį skundą Aukščiausiajam Teismui.

SPUTNIK 1 (commons.wikimedia.org) nuotr.

Bylos duomenimis, T. Rožkovas nuo 2011 m. sausio 1 d. iki 2011 m. birželio 9 d. iš įmonės sąskaitos pasiėmė 70 717,27 Lt, tačiau vėliau nepagrindė, kur išleido 12 333,08 Lt. Nuteistasis savo kasaciniame skunde argumentavo, kad Klaipėdos teismai neįvertino sandorio dėl automobilio „Volvo C30“ aplinkybių, kurios esą rodo, kad “įmonei realiai nėra padaryta jokia turtinė žala”.  Jis prašė panaikinti pirmosios ir apeliacinės instancijos teismų nuosprendžius ir bylą nutraukti.

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Gintaras Eidukevičius prašė ne tik atmesti T. Rožkovo kasacinį skundą, bet ir panaikinti Klaipėdos apygardos teismo nutartį bei perduoti bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka. Esą teisėjai padarė nepagrįstas bei neteisingas išvadas, o tai sukliudė išsamiai ir nešališkai išnagrinėti bylą bei priimti teisingą nuosprendį.

Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija nusprendė T. Rožkovo skundą tenkinti iš dalies.

“Išanalizavus bylos medžiagą matyti, kad ne visi bylos įrodymai buvo ištirti ir įvertinti įrodymų visumos kontekste. Dalis byloje esančių įrodymų buvo vertinami selektyviai, atsietai vienas nuo kito. Apeliacinės instancijos teismo nutartyje nebuvo motyvuotai pasisakyta dėl visų nagrinėjamos bylos aplinkybių, turinčių reikšmės teisingam T. Rožkovo padarytos veikos kvalifikavimui”, – praėjusią savaitę konstatavo Aukščiausiojo Teismo teisėjai ir nurodė Klaipėdos apygardos teismui bylą nagrinėti iš naujo.

Neskundžiamus sprendimus priimančio ir teisinę praktiką formuojančio teismo palaiminimo nesulaukusią nutartį Klaipėdos apygardos teisme priėmė teisėjų kolegija, kurią sudarė jos pirmininkas Eduardas Maškevičius bei Violeta Miliuvienė ir Dalia Kursevičienė. Pirmąją nutartį apylinkės teisme priėmė teisėja Viktorija Teišerskienė.

T. Rožkovas visuomenės dėmesio epicentre atsidūrė 2003-iųjų rugpjūtį, kai buvo smarkiai sužalotas per jo brolio Ruslano suorganizuotą judviejų tėvo nužudymą. Tada Ruslanas Rožkovas jaunesnysis sukurstė nepilnametį kaimyną Artūrą Strakšį nužudyti jo tėvą. Bylos duomenimis,  A.Strakšys atėjo prie Rožkovų namų, buvusių Anykščių gatvėje, o R. Rožkovas, įsitikinęs, kad tėvai ir broliai miega, įsileido žudiką. Į kambarį įėjęs A. Strakšys miegančiam R. Rožkovui vyresniajam į kaklą dūrė tris kartus. Pabudęs vyras ėmė priešintis, tačiau nepilnametis peiliu smogė jam dar 25 kartus į galvą, kaklą, nugarą. 48 metų vyras nuo sužalojimų mirė vietoje. Išgirdęs triukšmą, žudiką bandė sutramdyti T. Rožkovas, tačiau A. Strakšys tuo pačiu peiliu smogė jam 18 smūgių ir pabėgo. Nepaisant daugybinių sužalojimų T. Rožkovas išgyveno ir pasveiko.


  2017-10-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt