P0

Kultūra

Vėl vyks festivalis „RESTART“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-31


Lapkričio 15-19 d. Klaipėdoje jau trečiąjį kartą vyks meno ir mokslo festivalis „RESTART“. Jo programoje – paskaitos, seminarai, kūrybinės dirbtuvės ir tarptautiniai projektai.

Organizatorių teigimu, pagrindiniu festivalio akcentu taps menininkų grupės TURA YA MOYA (DK/DE/GL) media meno konteinerio projektas „ANERSAAQ – šiaurės dvasia“. 20 pėdų jūrinis konteineris, kuriame įrengta medijos laboratorija, jau apkeliavo Grenlandiją, Norvegiją, Islandiją ir kitas Šiaurės šalis. Iš Aarhuso miesto Danijoje, šių metų Europos kultūros sostinės, į Klaipėdą atplauksiantis konteineris įsikurs naujojoje automobilių aikštelėje prie Klaipėdos piliavietės. Iš čia ant piliavietės pylimo kas vakarą bus rodomos vaizdo projekcijos, kuriose suksis ir mažųjų Klaipėdos kūrėjų iš A. Brako vaikų dailės mokyklos darbai. Iš Klaipėdos konteineris savaitei vyks į Liepoją (Latvija).

Festivalį vainikuos Klaipėdos miesto savivaldybės kartu su VšĮ „Klaipėdos šventės“ lapkričio 17 d. organizuojama tarptautinė konferencija „Creativity for Life“. Konferencijos tikslas – aptarti kūrybiškumo svarbą ir jo įtaką bendruomenės nariui ir visai bendruomenei. Konferencijos metu bus pristatytos skirtingų Europos ir ypač Skandinavijos šalių nacionalinės programos, skirtos kultūriniam ar kūrybiniam ugdymui, bendradarbiavimui su mokyklomis ir bendruomenėmis, aptartos jos narių įsitraukimo į naujų erdvių kūrimą galimybės, pasidalinta žiniomis ir gerąja kolegų patirtimi apie pasiektus esminius pokyčius šioje srityje.

Konferencijoje dalyvauti kviečiami nepriklausomi kultūros operatoriai, kultūros politikai ir praktikai, švietimo sektoriaus atstovai, regioninės ir vietos savivaldos atstovai, kūrybinių industrijų kūrėjai ir menininkai, plačioji visuomenė.

Dalyvavimas konferencijoje nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija iki lapkričio 13 d. elektroniniu paštu ruta@kulturosuostas.lt. Konferencija vyks lietuvių ir anglų kalbomis su sinchroniniu vertimu.

Festivalio organizatoriai – VšĮ „Klaipėdos šventės“ ir Menininkų grupė „Žuvies akis“.

Festivalio programą galite parsiųsti čia.


  2017-10-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt