Uostas ir jūra

Uostas vilioja kazachus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-11-02


Klaipėdos uostas šiomis dienomis pristatomas Kazachstane vykstančiuose tarptautinės parodos „TransKazakhstan. Translogistika 2017“ renginiuose. Pranešimus apie Lietuvos kaip tranzitinės valstybės galimybes ir Klaipėdos uosto perspektyvas X tarptautinėje konferencijoje „Naujoji Eurazija: transporto ir logistikos sistemų vystymas Eurazijos transkontinentiniuose maršrutuose“ skaitė Lietuvos susisiekimo viceministras Ričardas Degutis ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus.

„Šiuo metu jau yra baigiamas rengti Klaipėdos uosto bendrasis planas, kuriame numatomos naujos teritorijos gamybai ir investicijoms. Turime gerai išplėtotą transporto infrastruktūrą ir logistikos centrų tinklą, Klaipėdos uoste veikia modernūs terminalai, tad Kazachstano verslui galime pasiūlyti naujas teritorijas gamybai, saugius, greitus įvairių krovinių pervežimus į Europos ir Skandinavijos šalis tranzitu per Lietuvos teritoriją. Manome, kad dar turime neišnaudoto potencialo stiprinti abipusį bendradarbiavimą, todėl kviečiame apsilankyti Klaipėdos uoste ir įsitikinti, kad esame modernūs, atviri inveticijoms ir naujoms idėjoms“, – Kazachstane kalbėjo A. Vaitkus.

Kazachstane lietuviai susitiko su Kazachstano investicijų ir plėtros viceminstru R. Skliaru ir Kazachstano vicepremjeru A. Maminu. Pastarasis jau lankėsi Klaipėdoje prieš porą metų vykusioje tarptautinėje Lietuvos–Kazachstano konferencijoje „Naujas šilko kelias – patikimas Europos ir Azijos ryšys“.

„Turime minčių surengti bendrą forumą, kurioje dalyvautų Lietuvos bei Kazachstano verslininkai, surengti artimiausiu metu. Juolab, kad yra puiki proga – šiais metais „Kazachstano geležinkeliai“ švenčia savo veiklos 20-ąjį jubiliejų“, – kalbėjo A. Vaitkus.

Klaipėdos uostas Kazachstane pristatomas bendrame šalį reprezentuojamame stende kartu su AB „Lietuvos geležinkeliai“, UAB „Arijus“ ir UAB „VPA Logistics“.

VšĮ „Verslo Lietuva“ duomenimis, prekių apyvarta tarp Kazachstano ir Lietuvos siekė beveik 620 mln. eurų.


2017-11-02

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt