P0

Kultūra, Svarbu

Muzikiniam teatrui – smūgis

Avatar

Martynas Vainorius
2017-11-03


Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rekonstrukcija pradėjo strigti dar net nepasidėjusi – Klaipėdos apygardos teismas penktadienį nurodė nutraukti statybos rangovo parinkimo konkursą. Taip jis iš dalies patenkino bendrovės „LitCon“ ieškinį.

Muzikinio teatro rekonstrukcijos startas kol kas nutolo neapibrėžtam laikotarpiui. Martyno Vainoriaus nuotr.

Muzikinio teatro vadovas Jonas Sakalauskas “Atvirai Klaipėdai” sakė, kad sprendimą, ar pateikti apeliacinį skundą priims įsigilinęs į visus teismo argumentus ir įvertinęs laiko faktorių.

„LitCon“ teismui skundė kelias konkurso sąlygas. Buvo ginčijamas sprendimas tiekėjų pasiūlymus vertinti pagal ekonominio naudingumo kriterijų, tarp kurį sudarančių elementų buvo ne tik kaina, bet ir statybos darbų vykdymo metodologija. „LitCon“ teisme įrodinėjo, kad būtent šis vertinimo kriterijus yra neaiškus ir netikslus.

Teismo vertinimu, šio kriterijaus aprašymo formuluotės iš tiesų yra abstrakčios ir nekonkrečios bei nesudaro galimybės pasiūlymus vertinti objektyviai, pažeidžia tiekėjų lygiateisiškumo principą, negarantuoja viešojo pirkimo procedūrų skaidrumo ir objektyvumo.

„LitCon“ skundė ir teatro sprendimą sumažinti vienos srities vertinimo kriterijų balą. Teismo vertinimu, toks sprendimas pakeitė konkurso dalyvių padėtį ją pasunkindamas, todėl pasikeitė ar galėjo pasikeisti dalyvių skaičius, pats konkurso laimėtojas ir taip buvo nesilaikyta viešųjų pirkimų lygiateisiškumo ir skaidrumo principų.

Teismas atmetė tik „LitCon“ pretenzijas dėl konkretaus projekto brėžinių formato.

Tad teisėja Erinija Kazlauskienė pripažino minėtąsias dvi konkurso sąlygas neteisėtomis, o patį konkursą įpareigojo nutraukti. Teatras „LitCon“ taip pat turėtų atlyginti 980,21 EUR bylinėjimosi išlaidų. Tačiau toks jo sprendimas per 30 dienų dar gali būti apskųstas Apeliaciniam teismui. Kol sprendimas įsigalios, laikinosios apsaugos priemonės dėl jo procedūrų sustabdymo lieka galioti.

Kultūros straipsnių vidus

Teatro vadovas J. Sakalauskas „Atvirai Klaipėdai“ sakė, kad visai realu, jog bus pasinaudota apeliacijos galimybe, tačiau galutinis sprendimas bus priimtas tik įsigilinus į teismo argumentus.

„Turėsime įvertinti ir laiko faktorių, nes stoviniuoti galime dar daugių daugiausiai pusmetį – vėliau jau labai spaustų europinės paramos panaudojimo terminai. Konkursas be galo sudėtingas, dėl jo sąlygų spręsdavo specialiai sudaryta komisija, aš pats jokių sprendimų nepriimdavau, tik kartais pareikšdavau savo nuomonę, kuri tikrai nebūdavo įpareigojanti ar lemianti. Tokiam objektui tikrai nesinorėjo skelbti mažiausios kainos kriterijaus konkurso, nors jo apskundimo tikimybė ir yra mažiausia“, – sakė J. Sakalauskas, kurio vadovaujamas kolektyvas jau glaudžiasi Žvejų rūmuose.

Balandį teatro vadovas, pristatydamas teatro rekonstrukcijos projektą Seimo Kultūros komitete teigė, kad statybos kainuotų 27–28 mln. eurų. Statybos darbus, kurie turėtų trukti kelerius metus, planuota pradėti šiemet.


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2017-11-03

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt