P0

Kriminalai ir nelaimės

Netikėtai mirė trijų mėnesių mergytė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-11-03


Ankstų ketvirtadienio rytą Klaipėdos policijos pareigūnai vyko į labai skaudų įvykį. Maždaug 5.35 val. Mazūriškėse gyvenanti šeima aptiko, jog ramiai savo lovytėje ant nugaros gulinti tik šių metų liepą gimusi jų dukrytė nekvėpuoja.

Pasak Klaipėdos AVPK atstovės Jūratės Albrektienės, šeima tvarkinga, jokių smurto žymių ant vaiko kūnelio neaptikta, tėvai ištikti šoko. Mergytė esą buvusi sveika. Pradėtas tyrimas jos mirties priežasčiai nustatyti.

Palmiros Mart nuotr.
SKMS?

Medikai panašiais atvejais diagnozuoja Staigios kūdikių mirties sindromą (SKMS, angl. SIDS – sudden infant death syndrome).

Tai yra staigi ir nenuspėjama kūdikio mirtis, kurios priežasties dažnai nerandama net ir atlikus visus tyrimus. Tai dažniausia kūdikių nuo gimimo iki vienerių metų mirties priežastis. Dažniausiai SKMS nutinka  kūdikiams iki 6 mėnesių, dažniau – berniukams, jo priežastys nėra iki galo žinomos. Manoma, kad taip gali nutikti dėl smegenų raidos sutrikimų, kvėpavimo ir/ar imuninės sistemos problemų.

SKMS kaip mirties priežastis nurodoma, kai nenustatoma jokių kitų mirties priežasčių (uždusimas, traumos ar sužalojimai, vėmimas, užspringimas, skiepai, peršalimas, infekcijos ar bet kurios kitos ligos).

 


2017-11-03

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt