P0

Regionas

Rietavo miškų bravorams artėja galas?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-11-03


Rietavo policijos komisariato pareigūnai rimtai užsimojo sunaikinti komisariato teritorijoje veikiančius bravorus – nelegalios naminės degtinės varyklas. Kadangi 51 proc. šio komisariato prižiūrimos teritorijos užima miškai, minėto „verslo“ čia netrūksta.

Per šiuos metus Rietavo policijos pareigūnai dėl naminės degtinės gaminimo pradėjo penkis ikiteisminius tyrimus. Skirtingai nei greta esančio Plungės rajono, kuriame naminę degtinę varo išimtinai vien pasamdyti šiai veiklai žmonės, Rietave visi ikiteisminiai tyrimai pradėti senųjų, pasak pačių įtariamųjų, nuolat tuo užsiimančių gamintojų atžvilgiu, praneša Klaipėdos AVPK.

Jie turėdavo visą reikalingą įrangą, patys ją susimontuodavo ir patys pardavimui virdavo naminukę. Gamybos įranga tokiems „fabrikėliams“ kainuodavo apie 2 tūkstančius eurų, bet pelnas šias išlaidas greit atpirkdavo. Per parą įgudę virėjai paruošdavo 100-250 litrų stipraus alkoholio, už kurio litrą, parduodami visą kiekį, gaudavo po 4-5 eurus.

Virti „samagoną“ – amatas

Kaip pasakojo Rietavo policijos komisariato viršininkas Marius Vaičikauskas, vienas iš tokių gamintojų, įkliuvęs pastaruoju metu, neslėpdamas jam išklojo, kad ruošti pelningą skystį jį dar jaunystėje pamokęs tėvas. Neišmokęs jokio kito amato, bet įvaldęs „samogono“ gaminimo meną, 67 metų vyras teigė iš to gyvenąs jau bemaž keturis dešimtmečius.

Apie kai kurių gamintojų receptūrą verčiau būtų patylėti, nes, matydami „produktus“, raukosi net daug visko matę policijos pareigūnai. Švelniai tariant, rūgimui paskatinti, trūkstant mielių, naudoti gyvūninės kilmės rūgimą skatindavę ingredientai.

Švarina miškus

Rietavo policijos pareigūnai ne tik išardo aptiktą miško bravorą, bet ir išveža, utilizuoja visus įrenginius, kad neliktų jokios galimybės suremontavus panaudoti jų dar kartą. Taip pat pareigūnai įpareigoja įtariamuosius naminės gaminimu ar nusižengėlius administracinei tvarkai sutvarkyti miškus, juos išvalyti. Policininkai tikrina, kaip tai yra įvykdoma. Nors ir sunku patikėti, bet gal bijodami papildomų gamtosaugininkų baudų, o gal dėl kitų priežasčių, miškus prasižengėliai  paprastai sutvarko.

Už stiprių namų gamybos alkoholinių gėrimų gaminimą dažniausiai gresia piniginės baudos ar viešieji darbai. Galimas ir laisvės atėmimo skyrimas, bet jis taikomas už pakartotinę veiką.

Per dvejus metus sunaikinta 17 bravorų

Marius Vaičikauskas dažniau gaunamą informaciją apie naminės degtinės gamybos vietas sieja ir su pokyčiais Lietuvos policijoje. Pasak Rietavo PK vadovo, kadangi dabar policijos pareigūnai daugiau laiko praleidžia prižiūrimoje teritorijoje, tiesiogiai bendraudami su gyventojais, juos pasiekia ir daugiau įvairios informacijos, tarp kurios – ir apie nelegalios samanės gamintojus.

„Nuo 2015 metų, kai pradėjau eiti Rietavo policijos komisariato viršininko pareigas, iki šio spalio 30 d., kai sulaikėme dar vieną, įtariama, gamintoją, jau sunaikinome 17 bravorų. Ir toliau dirbsime šia linkme. Nuoširdžiai kviečiu mūsų savivaldybės gyventojus bendradarbiauti. Jų anonimiškumą policija garantuoja“, – pranešime spaudai cituojamas  Rietavo PK vadovas.

 

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

 


2017-11-03

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt