P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Susumavo kyšininkavusio valdininko bausmes

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2017-11-03


Klaipėdos apygardos teismui teko spręsti galvosūkį, kaip subendrinti bausmes, paskirtas įvairias teismų instancijas nuo 2013-ųjų apkeliavusiose buvusio Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktoriaus Alfonso Šimkaus bylose. Pastarasis už kyšininkavimą išgirdo 3 nuosprendžius.

SPUTNIK 1 (commons.wikimedia.org) nuotr.

Vienoje iš bylų, nukeliavusioje iki Aukščiausiojo Teismo, A. Šimkui buvo paskirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė. Antroje, už kitus nusikalstamus darbelius A. Šimkui Apeliacinis teismas buvo atseikėjęs dvejų metų laisvės apribojimo bausmę. O trečiojoje tas pats teismas buvusiam valdininkui paskyrė 2 metus nelaisvės.

Susikaupus tokiam “bagažui” į Klaipėdos apygardos teismą kreipėsi Vilniaus pataisos namų direktorius Arvydas Ižička su teikimu dėl bausmių subendrinimo.

Nagrinėdama tokį teikimą ir A. Šimkaus advokato Osvaldo Martinkaus prašymus Klaipėdos apygardos teismo teisėja Regina Bertašienė konstatavo, kad subendrinant skirtingų rūšių bausmes švelnesnė (laisvės apribojimas) keistina griežtesne – laisvės atėmimu. Pagal Baudžiamojo kodekso 65 straipsnį viena laisvės atėmimo diena keistina dviem laisvės apribojimo dienomis. Taip pat buvo konstatuota, kad Lietuvos Aukščiausiasis Teismas savo praktikoje laikosi nuoseklios pozicijos, jog kad už kelių nusikalstamų veikų padarymą skiriama galutinė subendrinta bausmė negali būti švelnesnė nei bausmės, paskirtos už atskiras nusikalstamas veikas.

Tad A. Šimkui buvo paskirta galutinė subendrinta bausmė – laisvės atėmimas trejiems metams ir keturiems mėnesiams, ją atliekant
pataisos namuose.

Tokia nutartis dar gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.


  2017-11-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt