Fotoreportažai, Kultūra, Svarbu

“Švytėki, mūsų deimante” (2)

Avatar

Martynas Vainorius
2017-11-04


Šeštadienio vakarą Klaipėdos dramos teatre iškilmingai pagerbtas vienas iš jo simbolių – šių metų liepos 2-ąją 85 metų sulaukęs aktorius Vytautas Paukštė.

Algirdo Kubaičio nuotr.

„Nusilenkimas aktoriui“ – taip buvo pavadintas iškilmingas vakaras, kurį režisavo Gintaras Varnas.

Klaipėdos kamerinis orkestro muzikos ir filmuotų prisiminimų vakarui ypatingo žavesio suteikė paties jo “kaltininko” skaitomi Ekleziasto žodžiai – iš Senojo Testamento filosofinių apmąstymų, samprotavimų ir pamokymų knygos, parašytos III a. prieš Kristų.

“Nesuklysiu pavadindama – tai ir filosofas, ir išdykęs vaikas viename. Klaipėdos simbolis, mūsų teatro legenda”, – apie V. Paukštę sakė jo kolegė Nelė Savičenko, kartu su Mikalojumi Urbonu vedusi šventinį vakarą.

Fimuotuose epizoduose, tiek N. Savičenko, tiek režisierius Povilas Gaidys pabrėžė itin išraiškingas V. Paukštės akis.

Vakaro kulminacija tapo Klaipėdos dramos teatro aktorių sveikinimas kolegai.

“Švytėki mūsų deimante”, – kartojo aktoriai, užsidėję raudonas klouniškas-hamletiškas nosis, kurių viena teko ir V. Paukštei, kaip ir įrėminta fotografo Algirdo Kubaičio padaryta nuotrauka.

Kultūros straipsnių vidus

Pasibaigus sceninei vakaro daliai prie V. Paukštės antrojo aukšto foje nusidriekė ilga eilė sveikintojų. Vienas iš jų – aktorius Regimantas Adomaitis užtikrintai V. Paukštei pareiškė: “Geriausias iš geriausių. Scenos karalius”.

kultūros straipsnių vidus 10

Daugiau nei penkis dešimtmečius besitęsiančią kūrybinę V. Paukštės biografiją sudaro daugybė įsimintinų vaidmenų – daugiau kaip 100 teatre ( tarp jų – Mindaugas ir Mažvydas Justino Marcinkevičiaus dramose), per 50 – kine (Almanto Grikevičiaus („Jausmai“, „Ave, vita“), Vytauto Žalakevičiaus („Visa teisybė apie Kolumbą“, „Savaitgalis pragare“), Marijono Giedrio („Herkus Mantas“), Algimanto Puipos („Velnio sėkla“, „Arkliavagio duktė“, „Elzė iš Gilijos“, „Moteris ir keturi jos vyrai“, „Elektroninė senelė“, „Edeno sodas“ ir kt.), Raimundo Banionio („Mano mažytė žmona“) ir kt.).  Šių metų birželio viduryje aktorius už viso gyvenimo nuopelnus kine apdovanotas „Aukso gerve“.

V. Paukštė Klaipėdos dramos teatre dirba nuo 1963 m. Analizuodamas aktoriaus kūrybą, teatrologė Irena Aleksaitė rašė: „Žodis Vytauto Paukštės lūpose – tai pirmiausia minties strėlė, paleista į mus. Jo scenos kalba turėtų gerėtis reiklūs kalbininkai, tokia ji skambi, aiški, garsi, prasminga ir itin taisyklinga. Ir tai visų pirma – artisto pagarba žiūrovui. Vytauto puikus intonavimas stebina plačiu diapazonu, atspalviais, niuansais. Girdi Vytauto ironiškas gaideles, subtilų, švelnų humorą, sarkazmo aštrumą, patyčių smūgiavimą. Vytauto veikėjai turi savo kalbėjimo (ir mąstymo) ritmą, energiją, spalvą, savotiškai „sinkopuoja“, „praretina“ ar pagreitina žodžius. Personažo kalbėjimo būdas Paukštei – svarbi jo herojaus charakterio spalva.“


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2017-11-04

2 komentarai apie ““Švytėki, mūsų deimante””

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt