P0

Regionas

Čepų sodybai – padėka už Lietuvos kaimo turizmo plėtojimą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-11-06


Lapkričio 2 dieną Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja, Turizmo tarybos pirmininkė Rūta Cirtautaitė Čepų sodybos savininkui Jonui Čepui įteikė Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos padėką už svarų indėlį plėtojant Lietuvos kaimo turizmą.

„Jonas ir Nijolė Čepai – vieni pirmųjų verslininkų Klaipėdos rajone, įsteigusių kaimo turizmo sodybą. Ilgametė darbo patirtis, nuolatinis paslaugų spektro atnaujinimas, išpuoselėta aplinka ir šiltas žmonių priėmimas daro Čepų sodybą patrauklia lankytojams. Džiaugiuosi, kad Jonas ir Nijole Čepai ne tik puoselėja savo verslą, bet ir yra savo krašto patriotai, garsinantys rajoną ne tik teikiamomis paslaugomis, bet ir vykdomomis pilietinėmis iniciatyvomis“, – Klaipėdos rajono savivaldybės pranešime spaudai cituojama  rajono  vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Jonas ir Nijolė Čepai savo verslą pradėjo dar 1994 metais. Nuo to laiko verslas plėtėsi, lankytojų srautai augo. Verslininkai jau daugiau nei 20 metų veikiančią sodybą vis gražina, nepraleido progos prieš keletą metų pasinaudoti ES parama ir įrengti mini SPA kompleksą.

Ūkio ministerijos padėka verslininkus nudžiugino: „Visuomet malonu, kai įvertina. Visa siena įvairiomis padėkomis papuošta, pridėsime ir dar vieną“, – šypsojosi J. Čepas. Nors, pasak Jono Čepo, lankytojų srautai jau nebe tokie kaip prieš dešimtmetį, daug žmonių emigravo, bet jie išliko savo krašto patriotais ir vykdo įvairias pilietines iniciatyvas, pavyzdžiui,  savanoriškai prižiūri Lietuvininkų ąžuolyną.

Ąžuolai – Lietuvos šimtmečiui  ir Mažajai Lietuvai

Kad verslininkui rūpi ne tik verslas, bet ir savas kraštas, išduoda ir suplanuoti darbai.  Jonas Čepas prasitarė, kad artimiausiuose jo planuose – du nauji projektai. Vienas jų – 100 ąžuolų pasodinimas „laiko spiralės“ forma. Šis projektas skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Planuojama 39 ąžuolus skirti žymiems Lietuvos žmonėms, istorinėms asmenybėms, o likusius ąžuolus skirti privatiems asmenims, šeimoms, organizacijoms, norintiems ąžuolų spiralėje turėti savo ąžuolą. Taip būtų parodoma, kad Lietuvą kūrėme ir vis dar kuriame mes visi. Kitas projektas bus skirtas Tilžės akto 100-mečiui. Prūsų lietuvių tautos taryba 1918 m. lapkričio 30 d. Tilžėje priėmė deklaraciją, kuria, remiantis tautų apsisprendimo teise, pareikalavo prijungti Mažąją Lietuvą prie Lietuvos valstybės. Šiai progai paminėti verslininkai planuoja Lietuvininkų ąžuolyne pasodinti 24 ąžuolus, skirtus Tilžės akto signatarams, bei šioje ąžuolų alėjoje pastatyti atminimo lentą šiam įvykiui.

Klaipėdos rajonui – keturios padėkos

Jubiliejinio 20-ojo kaimo turizmo sezono uždarymo metu Kaune buvo įteikti apdovanojimai ir padėkos Lietuvos kaimo turizmo sodybų savininkams. Net 4 padėkos iškeliavo į Klaipėdos rajoną, kuris šiemet buvo Lietuvos kaimo turizmo sostinė. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija už tradicinio maisto puoselėjimą ir kaimo patrauklumo didinimą plėtojant kaimo turizmo veiklą padėkos raštą įteikė Račkauskų sodybos savininkei Petrutei Račkauskienei. Už ilgametį indėlį aktyviai kuriant ir plėtojant sveikatinimo turizmo verslą padėkos raštas įteiktas Zofijai Tikuišienei. Lietuvos kaimo turizmo asociacija už ilgametį profesionalų indėlį, vystant kaimo turizmą ir LKTA veiklą, padėkos raštą įteikė Giedrei Rasiukienei.


  2017-11-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt